Etiketler: , , , , , , , ,

Zeytin ılıcası otel ve pansiyon fiyatları

Zeytin ılıcası otel ve pansiyon fiyatları

Ilıca kasabasında bir tanesi özel idarenin diğeri belediyenin olmak üzere iki adet kaplıca tesisi mevcuttur. Tesislerde Türk hamamı, duşlar, küvetler, jakuziler ve açık havuz bulunmaktadır. Yine tesislerin içinde büfe ve kafeterya hizmeti verilmektedir. Kaplıcaya doktor sevkli hastalar gelebilmekte ve tedavi masrafları bağlı bulunduğu kurum tarafından ödenmektedir. Tesisler normal zamanlarda 05:00 ile 22:00 saatleri arasında açık bulunmakla birlikte Ramazan aylarında geceleri de açık bulundurulmaktadır.

ZEYTİN ILICASININ NASIL FAYDALANILIR?

Ilıca Kaplıcası Resmi Gazetenin 15 Şubat 2002 tarih ve 24675 sayılı nüshasında da yayınlanarak Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen kaplıca statüsüne alınmıştır.

1- Her kaplıca tedavisinden önce doktora görünülmelidir.
2- Her kaplıca kürü en az 15, en çok 20 banyodur.
3- Banyo süresi 15 dakikayı geçmemelidir.
4- Her banyodan sonra 45 dakika ile 60 dakika yatarak dinlenilmelidir.
5- Tok karnına banyoya girilmemelidir.
6- Boş zamanlarınızı yürüyerek, eğlenerek, egzersiz yaparak değerlendiriniz.
7- Günde en az bir defa, en çok defa banyo alınmalıdır.
8- Kaplıca süresince ağır hamur tatlılar, yağlı yemekler ve etler yemeyiniz. Bol miktarda meyve taze sebze, az yağlı yemekler ızgara ve haşlama türünde yemekler tercih ediniz
Banyoya çok girmek, fazla durmanın insanlar için faydalı olmadığı konusunda doktorlar hem fikirdir. Sağlık amaçlı gelenlerin fazla kese ve sabun yapmaları yararlı olmayıp, aksine tedavinin etkisini azaltacağı bilinmelidir.

ZEYTİN ILICASI HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR ?

Şu andaki kullanılan termal suyun hangi hastalıklara faydalı olduğunu: Sağlık bakanlığı Refik Saydam Hıfzısıhha Merkez 17.11.1994 tarihli analiz raporuna istinaden, 27.02.1995 tarihli İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Araştırma ve uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurten ÖZER şu şekilde özetlemektedir.

1- Romatizmalı hastalıklar
2- Ortopedik ameliyat sonrası ve kaza sekelleri.
3- Fonksiyonel damar hastalıkları
4- Solunum sistemi hastalıkları, kronik bronşit, amfizem, alerjik, üst solunum yolları hastalıkları.
5- Sinir sistemi hastalıkları (nevralji, nevrit, felçler).
6- Kadın hastalıkları
7- Mide-Bağırsak fonksiyon bozuklukları, ülser, karaciğer ve safra kesesi yetmezlikleri hepatit sekelleri
8- Deri hastalıkları
Belirli bir disiplin dâhilinde uygulanan tedavi kadar sağlığı koruyucu dinlendirici uygulamalar yaşlılığa bağlı arazlar, yorgunluk ve sürmenajdan şikâyeti olanlarda olumlu sonuçlar verecektir.

 ZEYTİN ILICASINA NASIL GİDİLİR ? ve NERDE KALINIR ?

Ilıca (Zeytun) Kaplıcası Kahramanmaraş’ın 72km. kuzeyinde eski Elbistan-Kahramanmaraş kervan yolu üzerinde Berit Dağı eteklerindeki Ilıca Beldesinde yer almaktadır. Kükürt petrol artığı ve az miktarda yağ karışımı ile meydana gelen şifalı suyun; Romatizmal hastalıklara, kırık-çıkık sekselleri ve kadın hastalıklarında olumlu etki yaptığı belirtilmektedir. Suyun sıcaklığı 45*C dir. Belediyenin yaptırmış olduğu kür merkezi ve dinlenme salonları ile birlikte büyük bir bay ve bayan havuz yaptırılmıştır. Ilıcanın doğal deseni ve iklimi de sağlık turizmini geliştirmeye elverişli yayla özelliği taşıyan doğasının yanı sıra Kahramanmaraş’a yakınlığı ve ulaşım kolaylıkları da turizme olan talebi artırıcı unsurlar olarak ortaya çıkmaktadır. Bu faktörlerin etkisiyle ılıca turizmi gelişen ve diğer hizmet sektörlerini de geliştiren bir ekonomik faktör olarak ortaya çıkmaktadır. Ilıca Kaplıcaları kapasitesi ve su nitelikleri itibariyle yerel ölçekte hizmet verebilecek özelliklere sahiptir. Kaplıcalar 1500 yatak kapasiteli bir termal merkez potansiyeli yaratmaktadır. Ilıca’da konaklama turizm belgesi olmayan 21 pansiyonda 386 oda, 767 yatakla yapılmakla beraber, Belediye Belgeli 3 otelde 78 oda,192 yatak mevcuttur. İki adet motelin 63 odası ve 126 yatak kapasitesi vardır. Ilıca Belediyesi’nin yaptırmış olduğu kür merkezi ve sauna hamam faaliyette olup her türlü imkân mevcuttur. Turizm mevsimi Nisan ortasından Kasım ortasına kadar 7 ay sürmektedir. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları en yoğun dönem olup, bu üç aylık dönemde doluluk oranı %80, diğer aylarda %20-30 dolayındadır. Konaklama süresi 3-15 gün arasında değişmektedir. Ilıcada 2 kaplıca tesisi (Hamam) vardır. K.Maraş-Kayseri yolunun Suçatı mevkiinden itibaren Ilıca 25km. içeridedir. Güncel fiyat bilgisi için lütfen iletişim numaralarından ilgili pansiyon veya ılıca ile iletişim kurun.

ZAİMOGLU PANSİYON: 0 344 263 31 15
İHLAS PANSİYON : 0 344 263 34 12
BELDEDE BELEDİYEYE AİT VALİ SAİM ÇOTUR TESİSLERİNİN YANINDA ÖZEL İDAREYE AİT KONAKLAMA TESİSİ BULUNMAKTADIR.

İlgili Konular


Sizde bir yorum bırakın, or trackback.

46 Yorum to “Zeytin ılıcası otel ve pansiyon fiyatları”

 1. uğur çelik dedi ki:

  mrblar agustosun ilk haftasında tesizlerinize bir haftalık gelmek isitiyoruz ben eşim birde cocugumuz var 7 yaşında bunun bize masrafı ne olur bilgi alabilirmiyiz acaba tşkrler sevgi ve saygılarımla

 2. MERYEM TURUNÇ dedi ki:

  eşimle gelmek istiyorum 4 gün fiatlar ve özellikleri hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

 3. şahabettin dedi ki:

  boş yeriniz varmı 3 kişilik

 4. admin dedi ki:

  http://www.otelpansiyonlari.com/ sitesi zeytin ılıcası otelleri ve pansiyonları yazısında sadece bu bölgenin tanıtımını yapmaktadır. Boş yer vb. sorularınız için lütfen ilgili telefon numarasından otel ya da pansiyon yetkililerine ulaşınız.

 5. songül karakaya dedi ki:

  merhabalar 11 temmuz ve 17 temmuz tarihleri arasında kalmak istiyoruz 3 yetişkin ücretini öğrenmek istiyoruz kolay gelsin

 6. Muhittin PEKDEMİR dedi ki:

  EKİM 2011 ayı içerisinde eşimle birlikte l haftalık gelmek istiyoruz.i haftalık süre içerisinde ödememiz gereken fiat nedir,ayrıca sabah kalvaltısı veya akşam yemeklerinden her hangi bir tanesi müesseseniz tarafından veriliyormu,bu hususların bildirilmesini istirham ediyorum. Ayrıca ; Emekliler için bir iskontonuz bulunmaktamıdır ?

 7. cuma dedi ki:

  merhaba 13 temmuz ve 20 temmuz arasında kalmak istiyoruz 4 yetişkin 3 çocuk ücretini ögrenmek istiyoruz

 8. abdullah dedi ki:

  fiyatlar konusun da kesin bilgi yetişkin çocuk yaş belirl

 9. sema köse dedi ki:

  tam pansiyon oteliniz varmı acaba. 1.sınıf varsa email adresime resimlerini ve fiyatlarınızı alabilirmiyim.

 10. malik dedi ki:

  otel hakkında bilgi almak istiyorum fiyatlar ne kadar? yer var mı? yarın gelecegim

 11. Ferhan tatar dedi ki:

  19 Eylül 22 Eylül arasında 2 yetiskin için fiyat almak istiyorum

 12. osman dedi ki:

  2 yetişkin 3 çocuk 11 eylülden 16 eylül arası kalcaz fiyatları bildirir misiniz?

 13. admin dedi ki:

  Sayın http://www.otelpansiyonlari.com/ takipçileri, yukarıdaki konuda verilen iletişim numarasından zeytin ılıcası yönetimine ulaşarak güncel fiyat ve tarifeleri öğreniniz. Fiyatlar haftalık ve sezonluk değiştiği için http://www.otelpansiyonlari.com/ üzerinden tam olarak herhangi bir bilgilendirme yapamıyoruz.

  Yönetim.

 14. memet akyol dedi ki:

  merhaba 3 kişi ekim ayında gelmek istiyoruz.10 günlük
  fiyatı ne kadar

 15. admin dedi ki:

  Sayın okurlarımız merhabalar.

  ‘Zeytin ilicasi otel ve pansiyon fiyatları’ ile ilgili son düzenleme ve haritalar konuya eklenmiştir.

  Saygılarımızla.
  http://www.otelpansiyonlari.com/ yönetimi.

 16. Pelin Çavuşoğlu dedi ki:

  Merhaba Sayın Admin.

  Sizlere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. otelas sitenizi yaklaşık 1,5 yıldır takip ediyorum. Ne zaman tatile çıkacak olsam ilk ziyaret ettiğim kampanyalar hakkında bilgi edindiğim site sizin sitenizdir. Bu faydalı içeriği bizi sunduğunuz için, ben kendi adıma sizlere teşekkür ederim. Başarılar.

 17. ibrahim elbaner dedi ki:

  kolay gelsin
  cuma c.tesi pazar orda kalmak istiyorum yeriniz varmı ve ücret ne kadardır

 18. Emel dedi ki:

  Zeytin kaplıcalarına son 10 yılldır gitmiyorum.Sizden ricam oda içlerinde kişiye özel termal su içeren havuz varsa bizi bilgilendirmenizi resimlerini ve irtibat nonuzu rica ederim.

 19. Emel dedi ki:

  Zeytin kaplıcalarına son 10 yılldır gitmiyorum.Sizden ricam oda içlerinde kişiye özel termal su içeren havuz varsa bizi bilgilendirmenizi resimlerini ve irtibat nonuzu rica ederim.

 20. ömercan dedi ki:

  Zeytin ılıcasında boş kalorferli pansiyon aramak tayızz bılqnız warmıı ?? birde fiyat ??? 2yataklı bi cekkat lıı

 21. harun dedi ki:

  ocağın 25 ocak 29 arası zeytinılıcasına gelcez fıyat lardan haberiniz warmı ?

 22. mehmet dedi ki:

  zeytin ılıcasında 10 gün kalmak istiyorum fiatlar ve detaylı bilgi vermenizi rica ediyorum saygılar

 23. sena kübra dedi ki:

  arkadaşlar ben her yaz hiç kaçırmadan ailemle gidiyorum okadar güzel ki anlatamam herşey muhteşem size tavsiye edrim doyulmaz bir güzeligi var…

 24. mhakan özmen dedi ki:

  fiyat örene bilirmiyim otelin neğibi tanıtımı var

 25. Buket dedi ki:

  Ben de gidip birkaç gün kalmak istiyorum fakat daha önce gitmedim gidenlerin tavsiyelerine ihtiyacım var.En uygun pansiyon neresidir,plajları nasıldır gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim =)

 26. Oğuz dedi ki:

  Ben iş için gidiyorum ama pek gzel bir yer degil insanları kaba havuzu pis

 27. cevdet dedi ki:

  bende pazartesi ordayım fazla birsey gerekmiyor

 28. uğur özen dedi ki:

  Ben daha önceleri de bu kaplıcaya çok gittim.buradan bilgisi olmayan kişilere sesleniyorum.bu suyun gerçekten de bir şifası var onu belirteyim önce.ama şöyle eksi bir yönde belirtmek istiyorum.Pansiyonları dikkat edin otel demiyorum küçük bir oda yani fiyatları çok yüksek,esnafı da çok acımasız çok pahalı.Kahramanmaraş kaplıcasına mı gittiniz yoksa Antalya da turizm beldesinde mi konaklıyorsunuz farkına varamazsınız.bildiğim kadarıyla en kötü oda 50 liradan başlıyor.Oranın işletmecileri bence değiştirilmeli yoksa giden kimse kalmayacak.saygılarımla

 29. AHMET KAYAR dedi ki:

  30 haziranda 7 kişilik ailem ile 4 gün kalmak istiyorum günlük ücret ne kadardır.

 30. arda eren dedi ki:

  ben enson 2000 yılında gittim ve bana çok iyi geliyor faydasını çok gördüm tavsiye ederim

 31. mustafa dedi ki:

  Eylülün ikinci haftasında beş kişilik bir aile olarak Zeytinli Ilıcasına gelek istiyoruz. Buradaki otel ve pansiyon fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Teşekkürler

 32. hasan hüseyin adıyaman dedi ki:

  sayın yetkili 6 yetişkjin 6 aylık 3 yaş 8 yaş üç çocuk 18.08.2012 tarihi ile 24.08.2012 tarihleri arası 6 gün konaklamak istiyoruz.3 oda olacak şekide fiatı hakkında bilgilendirilirsem rezervasyon ytapotırmak istiyorum.selamlar.
  Not:İlk kez geleceğiz tavsiye üzerine .

 33. duygu dedi ki:

  okullar açıldında gitmenizi tavsiye ederim fiyatlar çok uygun

 34. halit siirt dedi ki:

  slm.küüüüüüm yorum yapmak kolayda gel görki herkesim insana farklı farklı zengin birine pahalı gözükmez o suyun hasta olan birine şifa vermez ne niyetle gittiği önemli ya oysaki kızılcıhamam suyu her derde devası vardır.ben biz o suyu zemzem suyu niyetine şifa niyetine girdiğimiz için şifa bula biliyoruz.ya insan niyeti burda rol oynuyor.keyif için gidenlerde var hasta olapta gidende var,vel hasıl yaşamak lazım …………..

 35. bekir dedi ki:

  ARKADAŞLAR BEN K.MARAŞLIYIM YILIN HEMEN HEMEN Bİ ÇOK TATİL KISMINI ZEYTİN ILICASINDA GEÇİRİRİM HERKESE TAVSİYE EDERİM,ŞUNU BELİRTMEK İÇİN YAZIYORUM Bİ ÇOK YERDE KİŞİ BAŞINA ÜCRET ALINIR AMA BURDA ODA FİYATI VARDIR 10 TL DEN 100 TL YE KADAR ODA BULURSUNUZ BEN EŞİM VE 3 ÇOCUĞUM VAR İKİ ODALI Bİ PANSİYONDA KALIRIM TV İNTERNET HAMAMA YAKIN GÜNLÜK 45 TL ÇOK DEĞİL Bİ ÇOK YERDE TATİL YAPTIM BURDAN UYGUNU VE FERAH Bİ ORTAMI BULAMADIM HERKESE TAVSİYE EDERİM HAYIRLI GÜNLER

 36. ali dedi ki:

  ben yıllardır giderim ılıcaya cok hoş ve güzel en güzelide herşey dogal orda yemekleri cok güzel bence iyi bi havası ve dinlenmek için iyi bi yer

 37. sibel altındag dedi ki:

  3 günlük rezervazyon yaptırmak istiyorum 3 kişiyiz ama sitenizdeki telefondan ulaşamadım bana bifiyat verirseniz sevinirim teşekkürler

 38. murat torun dedi ki:

  2 yetişkin 2 çocuk rezarvasyon yaptırmak istiyorum, fiatlarla ilgili bilgi verirmisiniz.

 39. admin dedi ki:

  Murat bey istemiş olduğunuz Pansiyonun ilgili telefon numaralarından fiyatlar ve rezervasyon işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Saygılarımla.
  T.Y
  Yönetim Ekibi.

 40. ercan dedi ki:

  slm biz beş kişi gelmeyi düşünüyoruz pansiyon fiyatlarını ögrenmek istiyorum vede boş yeriniz varmı geliş tarihi 20 08 2013

 41. mustafa dedi ki:

  sayın Bekir bey 45 tl ye gittiğiniz yeri adresini ve telefon numarasını bildirebilirmisiniz teşekkürler

 42. ahmet afıt dedi ki:

  merhabalar.

  zeytinli ılıcasında son birkaç yıldır üst üste tatil yapıyorum, hem fiyat konusunda hemde sakinlik rahatlık yönünden bir numaralı bir tatil bölgesidir. Fiyatları çok çok ekonomik şiddetle zeytinli ılıcalarını tavsiye ederim.

  bizlere bu şekilde tanıtımları yaptığınız için site yönetiminize ayrıca teşekkürler.

 43. admin dedi ki:

  Bekir bey ile mail olarak iletişime geçmeyi denedik ancak kendisi henüz dönüş yapmamıştır.

 44. Selim dedi ki:

  Eşimle 8 gün yaralanmak istiyorum tam pansiyon olarak kaç liraya mal olur kredi kartı ile ödeme imkanı sunuyor musunz Kışin oraya kar yağışı oluyormu kiralayacagim odamın içinde havuzlu ve havuz suz olarak 2 secenek olarak hesaplayin

 45. yusuffelhan dedi ki:

  biz 2 yetişkin 1 çocuk temmuz 15 23 arası pansiyon fiyatları

Yorum Yaz