OtelPansiyonlari.com

Suphi öner mersin öğretmenevi

Mersin Suphi Öner Öğretmenevi Türkiye’nin en büyük öğretmenevlerinden biridir.

107 yatak kapasitesiyle, 220 kişiyi ağırlayabilmektedir.  Mersin Öğretmenevi’ndeki tüm odalar kablosuz internet bağlantısına ve deniz manzarasına sahiptir.

2013 yılında yapılacak olan 17. Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin, spor aktiviteleri konusunda oldukça zengin bir yapıya sahiptir. 9 km uzunluğundaki sahil şeridi üzerindeki cafeler, restaurantlar, sosyal aktivite bölgelerinde Mersin’in ünlü tantunisini tadabilirsiniz.

Mersin suphi öner öğretmenevi

Mersin öğretmenevinde, A la Carte ve Teras restaurant, çay bahçesi, lobi devamı »

ısparta öğretmenevi

Isparta öğretmenevi oldukça şık tasarımı ve misafirlerine sağladığı imkânlarla memnuniyeti üst düzeyde tutmayı başarıyor. Şehrin merkezinde ulaşımı kolay olan Isparta öğretmen evinde konaklamalısınız. Gülleri ve halılarıyla ünlü Isparta şehir merkezinde sık sık karşılaşacağınız gül ürünleri ve halılar ile neden bu unvanları almış olduğunu göreceksiniz.

Isparta öğretmen evinin bünyesinde otel, kuaför, toplantı salonu, bahçe, konferans salonu, kafeterya devamı »

Trabzon öğretmenevi

Trabzon Öğretmenevi

60 yatak kapasiteli olup toplamda 120 misafir ağırlayabilmektedir. Trabzon Öğretmenevi 6 kat bulunan binasında, Otopark, Yazlık çay bahçesi, Kütüphane, Bay-Bayan kuaförü, Mescit, Özel sigara odası, Lobi, Lokanta ve Lokal bulunmaktadır. Trabzon Öğretmenevinin lokal kısmında Nişan, düğün vb. organizasyonlar yapılabilmektedir.

Modern mimarisiyle Trabzon Öğretmen evi, ünlü Trabzon Müzesi’ne 5 dakikalık devamı »

En Ucuz Uçak Bileti

Uçak biletini online olarak sipariş vermek isteyenler Ucuz Uçak Bileti kapmanyaları hakkında sitemizi takip edebilirler. Bazı dönemlerde birçok uçuş firması uçak biletlerinde sezonluk indirimler uygulamaktadır. Tüm hava yollarının uçak biletleri Yurt İçi ve Yurt Dışı olacak şekilde internet üzerinden online sipariş verilebilir.

Pegasus, THY, Anadolu Jet, Airfrance, Onurair, Sun express,  ve diğer firmaların uçak biletlerini tek sayfadan devamı »

KUŞADASI ÖĞRETMEN EVİ

Kuşadası Öğretmen Evi Aydın’da konaklamak bir başka. Tüm halka hizmet vermek amaçlı 2005 yılında açılan Kuşadası öğretmen evlerinde kafeterya mutfak okuma salonu lobi erkek kuaförü bayan kuaförü internet salonu ve restoran konaklama  bölümü bulunmaktadır.

43 oda 100 yataklı Aydın Kuşadası devamı »

AMASRA ÖĞRETMEN EVİ FİYATLARI

Amasra Öğretmen Evi  fiyat açısından uygun olduğu için, birçok tatilci öğretmen tarafından tercih edilmektedir. Amasra; Bartın’a bağlı küçük ama çok popüler bir tatil beldesi Karadeniz’ in İnci tanesidir.

AMASRA ÖĞRETMEN EVİ

Restoran’ ı 100 kişilik olan Amasra Öğretmen Evinin fiyatları çok uygun. Amasra’ ya gittiğinizde kalacak yerde sıkıntı çekiyorsanız ve uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız, mutlaka burayı Amasra Öğretmen Evlerini ziyaret edin. Pişman olmayacaksınız.

Kum Mah. Küçük Liman Cad. Amasra Belediye Binası Kat:4
AMASRA / BARTIN
Tel: 0.378.3152730 – 3152732

 

Datça öğretmen tesisleri

Datça Öğretmen Tesisleri ve Akşam Okulu 100 oda, 200 yatak kapasitesine sahiptir. Türkiye’nin Başkent Öğretmen Evi’nden sonra ikinci büyük öğretmen evidir. Öğretmen Evi’nin bünyesinde yüzme havuzu, restoran, lokal ve bar mevcuttur. Hiçbir kadrolu elemanı yoktur. Sezonda sözleşmeli personelle hizmet vermektedir. MEB Datça Eğitim ve Sosyal Tesisler Merkezi 600 yatak kapasitesine sahiptir. Her yılın Haziran ayında sadece öğretmenlere hizmet vermeye başlayan tesisler 10’ar günlük devreler halinde Eylül ayına kadar 8 gruba hizmet vermektedir.
Datça Öğretmen Evi

Tesislerin bünyesinde yüzme havuzu, restoran, lokal, bar, market ve spor tesisleri mevcuttur. Sezonda sözleşmeli personelle hizmet vermektedir. Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisler devamı »

Sabiha Gökçen Havaalanı Hava Servis Saatleri Gidiş – Dönüş

İstanbul Anadolu yakası Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40 km, Pendik’e 12 km, Taksim’e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna olan 1.5 km bağlantısıyla ulaşım açısından da son derece rahat bir trafiğe sahiptir.

  • Uçakların varış saatlerine bağlı olarak havalanımızdan Taksim ve Kozyatağı’na düzenli olarak HAVAŞ servisleri bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız
  • Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne 14 km uzaklıktadır.
  • Pendik Tren İstasyonu’nun havaalanına mesafesi 14 km’dir. Haydarpaşa-Gebze yönü banliyö treni ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.    

          Banliyö tren saatleri hakkında bilgi almak için tıklayınız

  

  • Havaalanımıza hizmet veren belediye devamı »

batman havalimanı

BATMAN HAVALİMANI: The Daily Telegraph gazetesi, Batman Havaalanı için “ Batman’ ı ziyaret edenler, kenti, büyüleyici Anadolu Bölgesi’ ni ziyaret etmek için bir kalkış noktası olarak kullanabilir ” yorumu da yaptı. İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, internet sayfasında “ Dünyanın en saçma havaalanı isimleri ” listesini yayımladı. Spotta “ Dünyanın en edepsiz, garip ve tuhaf havaalanı isimleri ” ifadesi yer verilen haberde ünlü çizgi roman kahramanı “ Batman ” a gönderme yapılarak ve Batman’ ın bir fotografı altında “ Batman Havaalanı, Türkiye ” diye yazıldı. Haberde şöyle devam edildi:

“ Türk Hava Yolları’ nın uçtuğu devamı »

Niğde Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Niğde Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Adres : Belediye Sarayi Kat:1 Niğde

Tel. No : 0 388 232 33 94

Faks No: 0 388 232 00 58

Web : www.nigdekulturturizm.gov.tr

E-Posta: iktm51@nigdekulturturizm.gov.tr

adıyaman tatil yerleri, adıyaman gezilecek görülecek tarihi yerler

Adıyaman’da bilinen ilk kültürel etkinlik­ler, Hititlerin bölgeye egemen olduğu İÖ 1650-1340 yılları arasında başlar. Anadolu’da güçlü bir uygarlık kurmuş olan Hititler Güneydoğu Anadolu bölgesindeki kültürel zenginliğin de temellerini atmış, ardından Mitanni, Urartu, Asur, Med, Pers, Yunan kültürleri bunu izlemiştir. Daha sonra yaşanan Kommagene Krallığı ve Roma İmparatorluğu dönemleri de bu kültüre zenginleştirici katkılar sağlamıştır.
Adıyaman tarihine bakıldığında, kentin eski çağlardaki konumunun günümüzdekiyle kıyaslanamayacak ölçüde önemli olduğu görülmektedir. Boğazköy kazılarından çıka­rılan Hitit tabletleri ve başkent Hattuşaş’ın kalıntıları, yörede görkemli bir uygarlığın bulunduğunu düşündürmektedir. Uygarlık merkezinin batıya kaymasıyla Hitit, Mezo­potamya ve Mısır etkisinin yerini İÖ VII. yy’dan sonra bütün Anadolu’yla birlikte bu bölgede de Yunan kültürü almıştır. İÖ V. yy’da Anadolu’yu büyük ölçüde ele geçiren Perslerin bu kültüre katkıları oldukça sınırlı­dır.

Adıyaman bölgesindeki kültürel yapıyı en çok Kommagene uygarlığının belirlediği görülmektedir. Kommagene Krallığı döne­minde Yunan kültürüyle doğu kültürünün birleşimi gerçekleşmiştir. Kommagene Kralı I. Antiokhos, Nemrut Dağı’nın tepesine görkemli bir tapınak kurdurarak tanrısal kişiliğini vurgulamıştır. “Antiokhos I Tümülüsü” adıyla da bilinen bu anıt, hem gerçekçi Yunan geleneğinden, hem de doğu sanatın­dan izler taşımaktadır.

İS 72′de bölgede Roma egemenliği yaşanmasına karşın Yunan kültürü yine etkili olmuştur. Bunun nedeni, Roma kültürünün” Yunan kültürünün etkisinde gelişmiş olması

dır. Ancak, özellikle İsa’dan sonraki yıllarda kişilik kazanmaya başlayan Roma kültürüyle, İS IV. yy’dan başlayarak Bizanslılarla Sasaniler arasındaki çekişmenin yaşandığı dönemde Roma kaynaklı Bizans kültürü de bölgedeki kültürel yaşam üzerinde etkili olmuştur.

İS VII. yy’da Arabistan Yarımadası’rida doğan İslamiyet, Güneydoğu Anadolu’dan başlayıp, tüm Anadolu’ya yayılarak halkın dünya görüşünü, yaşam biçimini, dolayısıyla kültürünü Arapİslam kültürü doğrultusunda temelden etkilemiştir.

Adıyaman bölgesi VIII. yy’da Emevilerin eline geçti. Emevi komutanlarından Mansur İbni Cavana bölgeyi yeniden kurarcasına bayındır kıldı. Bu dönemden sonra bölgedeki güçlere Türkler devamı »

Tatlises Turizm

Tatlises Turizm

Firma adı:Tatlıses Turizm
Genel yönetici:-
Yönetim kurulu başkanı:-
Telefon:444 00 63