Kaplıcalar

Kütahya eynal kaplıcaları

Kütahya Eynal kaplıcaları 192 apart motel, 2 adet otel ve özel aile bonyoları olmak üzere 1061 yatak kapasitesine sahiptir. Ayrıca; Kaplıcamız bünyesin’de , 2 adet Termal havuzlu Türk hamamı, Yukarı Otel içerinde 1 adet kapalı termal yüzme havuzu ve 400 kişilik aile Restaurantı, Kafeterya ve Televizyon (Lig Tv – D Smart ) izleme salonları, , İnternet Cafe , Wiarles, Masa Tenisi, Bilardo, Oyun Salonu , Ayrıca, 4000 m2 alan üzerine kurulmuş Termal Aguapark açık yüzme havuzu bulunmaktadır. 200 kişilik toplantı(seminer) salonu, çay bahçeleri , mangal yapabileceğiniz doğal piknik alanları, çocuk oyun parkları, yürüyüş alanları, voleybol , basketbol, futbol sahası, market, pide fırını ve camii bulunmaktadır. Kaplıcamızdaki tüm kapalı mekanlar jeotermal ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.

ULAŞIM

Kaplıcamızdan devamı »

bursa karamustafa hamamı

Bursa karamustafa hamamı

bursa karamustafa hamami

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı devamı »

Yalova ihlas armutlu tatil köyü

Armutlu Tatil Köyü aktivite olarak; 6 adet yüzme havuzu (açılıp kapanabilen dört adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, iki adet açık yüzme havuzu) su kaydırakları, plajlar, gokart, jet sky, banana sörf, bowling salonu, internet kafe, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları,aile havuzu, kaplıca havuzu, fin hamamı, masaj, sauna, fitness center, 4×4 Atv, Lunapark ve Faytonlar bulunmaktadır.

Ayrıca Armutlu Tatil Köyü ‘nde ; alişveriş merkezi, market, kafeteryalar, restorantlar, fastfood ve sağlık merkezi yer almaktadır. Armutlu Tatil Köyü ‘nün kendi deniz otobüsü iskelesi vardır. Her gün İstanbul, Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan tarifeli deniz otobüsleri ile Armutlu Tatil Köyü ‘ne 1 saatte ulaşabilirsiniz.

armutlu tatil koyu

Armutlu Tatil Köyü projesi, Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde bulunmaktadır. Tatil Köyü, ormanlarla kaplı deniz devamı »

Ayaş İçmeceler ve Kaplıcalar – ANKARA

Ayaş İçmeceler ve Kaplıcalar, içme olarak dünyada bu özelliklere sahip üçüncü bir su yoktur. Banyo olarak da şifalı etkisi bakımından yurdumuzda bulunan diğer sıcak kaplıca sularının başında yer alır. TESİSİMİZ 12 AY AÇIKTIR.

ayas

Sağlık Kurul raporu veya heyet raporu ile kaplıca tedavisi görmek isteyenler tesisimizden faydalanabilmektedirler. Kendilerinden konaklama ücreti tam olarak alınmakta, verilecek fatura ile kurumlarının ödeyeceği rakamı geri alabilmektedirler.

ankara ayas icmeceleri

Ayaş içmeleri Romatizma, lumbago, siyatik, nevralji, nevrit, polinevrit, kadın hastalıkları, kırık ve çatlaklardan sonraki mafsal yapışıklıklarında, havuz banyosu en uygun tedavidir.

Ayrıca hiçbir rahatsızlığı olmayanların bile senede bir defa içme kürü yapmaları çok faydalıdır. İnsan vücudu devamı »

Ilgın kaplıcaları konya

KONYA lgın Kaplıcaları şifa kaynağı olarak bilinir. Her yıl otel ve moteller hastalıklarını iyileştirmek isteyen insanlarla dolup taşar, bastonla gelip yürüyerek giden insanlar görülmektedir. Suyu hamam Dağı eteklerinde güneyden kuzeye doğru uzanan alivyum tabakası ile örtülü bir kırık üzerindedir, su yöresel olarak söylenen Hamam Dağının eteklerinden çıkar.Kadınlar hamamında saniyede 14 litre, erkekler hamamında ise 35–40 litreyi bulan su çıkmaktadır.Çıkan bu sular iki kadınlar hamamına iki erkekler hamamına otel ve motellere dağılmaktadır.

ilginkaplica-termal

Tahlil raporlarına göre, suyun içeriği şunlardır: Potasyum, Sodyum, Amonyum, Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Alimınyum, Klorür, Nitrat, Sülfat ve hidrokarbonat gibi kimyasal özellikleri için de taşıyan şifa kaynağı kaplıca suları berrak, renksiz ve kokusuzdur. Su bir miktar da Bromür ve İyodür ihtiva ettiğinden Kükürtlü ve Hidrokarbonatlı sular grubunda yer alır. Radyo aktivitesi 19, 1 eman dır.Ayrıca su az miktar da tuz ihtiva etmesi ile dünyanın tanınmış sularına benzediği bilinmektedir.bu özelliklerinden dolayı şu hastalıklara şifa verdiği bilinmektedir.
ilginkaplica

ilginkaplica

Bunlar Göz Hastalıkları, Ekzama, Cüzzam, Felç hastalıkları, bers (Abraş)Hastalıkları, Sinir Hastalıkları, Akciger iltihaplanmaları, Böbrek ve idrar yolları hastalıkları, Kadın hastalıkları, her türlü iltihaplanma ve yara iyileşmelerine, Deri ve Cilt hastalıklarına, Romatizmal gibi hastalıklar dır. Evliya Çelebi devamı »

ANKARA KIZILCAHAMAM KAPLICALARI

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları adı üstünde Ankara Kızılcahamam İlçesindedir. Ankara’ ya mesafesi 75 kmolup ulaşımda sıkıntı yoktur.Sağlık kazanmak için burası iyi bir seçim olacaktır.Doktor kontrolünde banyolar ve termal banyolarda sağlık kazanmak için.  Kaplıca çam devamı »

YALOVA TERMAL KAPLICALAR

Yalova İlinin Termal ilçesi adını bu kaplıcalardan almıştır. Yalova termal kaplıcaları gerek sağlık açısından gerekse gezmek açısından turistik değerlere sahip bir yerdir.

Yalova termal kaplıcaları Mide hastalıklarından kas spazmına varis ten cilt hastalıkları gibi birçook fayda sağlamaktadır. Sadece bu değil devamı »

BURSA OYLAT KAPLICALARI

Oylat Kaplıcaları Marmara Bölgesinin en iyi kaplıcalarından biridir. Bursa ilinde yer alır ve Oylat kaplıcalarının Sağlık açısından birçok derde deva suları yer almaktadır.

Bursa İnegöl ilçesini geçince Tavşanlı, Domaniç yolu devamı »

Sivas soğuk çermik (Ahmet Turan)

otelpansiyonlari.com sitemizde bugün memleketimiz Sivas Soğuk Çermik (Ahmet Turan) kaplıcası hakkında yazalım, soğuk çermik resimleri paylaşalım. Bizim gittiğimiz zamanda (2007 yılı içerisinde) soğuk çermik havuz fiyatları ortalama kişi başı 4 TL ve extra bir ücret yoktu. Bu bölgeye son birkaç yıl içerisinde gitmediğimiz için güncel fiyatlar hakkında bilgimiz yoktur. İletişim numaralarından güncel fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Ahmet Turan

Asıl adı Ahmer Tarran olan Ahmet Turan Gazi bir Rum asılzadesidir. Battal Gazi’nin gücü karşısında Müslümanlığı kabul etmiş ve Battal Gazi’nin en yakın silah arkadaşlarından biri olmuştur.

Sivas halkı, onun Soğuk Ilıca yakınlarındaki bir savaş sırasında şehit düştüğüne inanmaktadır. Bu savaşta Abdülvehhab Gazi de bulunmaktadır. Her ikisi de diğer gazilerle birlikte akşama kadar savaşırlar. Rum kuvvetleri üstün geldiği için arkadaşlarını teker teker yitirirler. Sonra kendileri de şehit düşerler. Savaştan sonra şiddetli bir yağmur başlar. Ahmet Turan Gazi’nin cesedini bulup tanırlar. Bugünkü yerine defnederler. Abdülvehhab Gazi’nin vücudunu sel suları sürükleyip götürdüğü için bulamazlar.

Ahmet Turan hakkında bu kısa bilgi yeterlidir. Burada asıl amaç kurban kesmek ve adak adamaktır. Kurban Bayramı yaklaşmışken bizde özellikle Sivas ve çevresindeki illere oldukça yapın olan Ahmet Turan’ı tavsiye ediyoruz.

Bizim gezimizden birkaç resim (2007)

Türbenin bulunduğu bölgenin biraz aşağısından genel bir görünüm.

devamı »

Kuzuluk pansiyon evleri

Kuzuluk pansiyon evleri

Kuzuluk Kaplıca Evleri 200.000 m2′lik alanda 1.kisimda 20 bloktan olusan 1120 daire ve 2.kisimda 7 bloktan olusan 350 daireyle hizmet veren termal tatil sitesi ve Türkiye’nin en büyük devremülk kompleksidir. Dayalı döşeli toplam 1470 dairenin yer aldığı Kuzuluk Kaplica Evleri sınırsız sosyal imkanların sunulduğu doğayla iç içe dev bir tesisdir .

Termal ve sağlık :

Kuzuluk Kaplıca Evleri’nde kaplıca sularından dilerseniz evinizde, dilerseniz de konuklarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan termal havuzlardan yararlanabilirsiniz. Termal havuzlarımız erkek ve bayanlar için özel iki ayri kısımdan oluşmaktadir.Termal havuzlarımızda sauna ve masaj hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Türk hamamının otantik havasını yansıtan devamı »

K. maraş ılıca pansiyonları ve fiyatları

Kahraman maraş ılıca pansiyonları

Ekinözü (Cela) İçmeleri: Ekinözü İçmeleri K.Maraş’a 150 km uzaklıktadır. Ekinözü yerleşmesi, yakın çevresinde yer alan 3 kaynaktan oluşmuştur. İnsan sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunan kapasite ve kaynak nitelikleri bakımından ülkemizin 10 büyük içmesinden biridir. Ekinözü İçmeleri; Yukarı İçme,Orta İçme ve Aşağı İçme olarak 3 bölümden oluşmaktadır. Yapılan tetkik ve analizlerde başta böbrek, idrar yolları, safra kesesi, mide, bağırsak,cilt, basur, nefes darlığı,iç guatır, şeker, sinir hastalıkları, karaciğer,ve damar sertliği rahatsızlıklarında etkili olduğu ve tedavi sağladığı ortaya çıkan Ekinözü İçmelerinin suyu içilerek, banyosu yapılarak ve özel çamuru cilde sürülerek dertlere deva olmaktadır.

Zeytun Kaplıcası: Ilıca (Zeytun) Kaplıcası devamı »

Derdin Kaplıcası

Düzce’nin 15 km güneyinde, 400 metre rakımlı, etrafı ormanlık alanla çevrili Derdin ( Dolay ) Kaplıcası çevresine şifa dağıtmaktadır. Kaplıcadaki su renksiz ve durudur. Debisi 2 lt/s, sıcaklığı ise 42 derecedir. Derdin Kaplıcası özellikle mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer, böbrek, şeker ve ayrıca deri devamı »