İstanbul Otelleri

İstanbul’da otel odası fiyatları % 13.5 düştü

İstanbul’da Otel Fiyatları Düştü !

İstanbul Mayıs 2014 otel dolulukları bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %12,3 düşerek %71,3 olarak kayıtlara geçti. Bu rakam 2013 yılının aynı döneminde %81,3 olarak tespit edilmişti. Mayıs 2014-ADR (Average Daily Rate)-Ortalama Günlük satılan oda bedeli 153,64 Euro olarak, 2013’e göre %13,5’lik düşüş gösterdi. 2013 yılı aynı döneminde oda fiyatları 177,69 Euro olarak kayıtlara geçmişti. Toplam oda sayısı üzerinden odabaşı elde edilen gelirler de ise ( RevPAR) geçen yıla oranla %24,2’lik bir düşüş yaşandı ve 109,58 Euro olarak ölçüldü. 2013 yılı aynı döneminde bu rakam 144,54 Euro olarak kayıtlara geçmişti.

2014 yılbaşından Mayıs sonuna kadar geçen sürede devamı »

ŞARKÖY SEDEF MOTEL

İstanbul’a 220 km uzaklıkta olan temiz havası masmavi deniziile tatil yapmak isteyenler için ideal bir tercihtir.İstanbul otagardan hergün ulaşım var.Günde iki otobüs firması seferler devamı »

Grand Hilarium Oteli – İstanbul

Toplam 62 odası ile hizmet vermektedir. Odalarda; ving-cardlı kapı sistemi, klima, otomatik telefon, minibar, merkezi sistem uydu tv, kişiye özel emanet kasa bulunmaktadır.


Lobi, otomatik kapı sistemi, klima, merkezi uydu tv, kasa, fitness center hizmetlerinden yararlanabilirsiniz..
devamı »

KAPALIÇARŞI istanbul 500 Küsür Yıllık KAPALIÇARŞI

KAPALIÇARŞI  istanbul 500 Küsür Yıllık KAPALIÇARŞI

İstanbul’da, büyük camilerin çoğunun çevresinde, medrese, imaret gibi yapılarla birlikte muntazam çarşılar da inşa edildiği bilinmektedir. Cami külliyelerine dahil olan ve ‘arasta’ diye adlandırılan bu çarşıların bir kısmı Osmanlı’nın son dönemlerinde, önemli bir kısmı da İstanbul’daki Cumhuriyet sonrası altyapı çalışmalarında yıkılmıştır.

Bugün, bu çarşılardan, eski özelliğini de bir ölçüde koruyarak faaliyetine devam eden Eminönü’nde Yeni Cami bitişiğindeki Mısır Çarşısı, Sultan Ahmet Camii’nin kıble tarafındaki Arasta ya da Sipahi Çarşısı ve Bayazıt Camii’nin yanındaki Sahaflar Çarşısı kalmıştır. Laleli Camii’nin altında da, vaktiyle çarşı olarak inşa edilmemiş olmasına rağmen bugün eski doğu bloku ülkelerinden gelen turistlere giyecek satan dükkanların yeraldığı bir çarşı bulunmaktadır.

İstanbul’un tarihi çarşıları içinde en büyüğü ve en ünlüsü devamı »

Pamphylia Oteli

Pamphylia Oteli İstanbul’un tarihi zenginliklerinin merkezi Sultanahmet’te müzelere ve turistik yerlere yürüyüş mesafesi uzaklıkta Pamphylia Otel misafirlerine hizmet vermektedir.


Pamphylia Otel özellikleri; toplam 40 oda bulunmakta olup, Otel Pamphylia oda özellikleri; merkezi ısıtma, tv telefon, banyo mevcut bulunmaktadır.

Servis ve Hizmetler: Pamphylia Otel’de; resepsiyon hizmetleri, lobi, oda servisi hizmet olanakları bulunur.

Ulaşım: İstanbul Otel Pamphylia Adres; Yerebatan Caddesi No: 47 Sultanahmet Topkapı Sarayı’na 200 m, Ayasofya, İslami Eserler Müzesi, Sultanahmet, Topkapı Sarayı ve Kapalı Çarşı’ya yürüme mesafesindedir.

Yeme ve İçme: Pamphylia Otel’in muhteşem bir teras manzarasına sahip restoranın’da Türk mutfağından ve çeşitli mutfaklardan hazırlanmış lezzetli menüleri tatma şansına sahip devamı »

Cevdet Sunay Oteli

Cevcdet Sunay Otel özellikleri; 11 suit oda, 1 kral dairesi, 1 jakuzili oda bulunmak üzere toplam 72 oda ve 150 yatak kapatisesi ile hizmet vermektedir.

Otel Cevdet Sunay oda özellikleri; banyoda (wc, duş, fön makinası), klima, tv (uydu yayınlı), minibar, telefon bulunmaktadır.
Servis ve Hizmetler: Cevdet Sunay Otel’de merkezi havalandırma resepsiyon hizmetleri, 24 saat oda ve uyandırma servisi, günlük gazete, otopark hizmet imkanları bulunur.

Ulaşım: Atatürk Havaalanı 15 km mesafede Yusufpaşa Millet Cad. No:30 Aksaray

Yeme ve İçme: Toplam 100 kişilik restorant Türk ve Dünya mutfağından sunumlar, ister alkollü ister alkolsüz içeceklerinizi içebileceğiniz lobi barı ile Otel Cevdet Sunay hizmetinizdedir.

Oda Özellikleri: | Direkt Telefon | Küvetli Banyo | Tv | Uydu Tv devamı »

Yenişehir Palas Oteli – İstanbul

hotel Yenişehir Palas Otel Yenişehir Palas, bulunduğu konum itibarı ile 4500 yıllık geçmişi olan, Pera’nın tarihi özelliklerini yansıtan aynı zamanda bu medeniyet mozaiğinin çerçevesinde bütün çağdaş unsurları beraberinde bulundurmaktadır.

Yenişehir Palas Otelde;Toplam 171 oda, 304 yatak kapatisesinde, 69 delux oda, 4 bağlantılı oda, 2 engelli odası, 8 sigara içilmeyen oda, 102 standart odadan oluşmaktadır. Oda Özellikleri: Telefon, minibar, internet bağlantısı, çay/kahve makinesi, Tv. (uydu yayınlı), klima, kasa, duş, küvet-banyo, wc, saç kurutma makinası bulunmaktadır.

Servis ve Hizmetler: Yenişehir Palas Otel’de; Tv salonu, çamaşırhane, ütü, kuru temizleme, resepsiyonda kasa, oda servisi, jeneratör, bebek bakıcısı, otopark hizmet olanakları sunulmaktadır.

Toplantı ve Seminerler: İstanbul Yenişehir Palas Otel’de; Toplam 90 kişi kapatisesinde, mevcut ve temin edilebilir donanımda iki toplantı salonu, sekreterlik hizmeti bulunmaktadır.

Ulaşım: İstanbul Otel Yenişehir Palas konum: Atatürk havalimanı 25 km, Esenle otogar 11 km, Sultanahmet 3 km. mesafede şehir merkezinde bulunmaktadır. İcem Tour iyi devamı »

Mosaic Oteli – İstanbul

Mosaic Oteli – İstanbul 2008 yılında İstanbul ve dünya tarihinin en eski yerleşim alanı olan Beyazit / Vezneciler de inşa edilmiştir. Otel, bölgenin tarihi görünümüne uygun şekilde inşa edilmiş olup, mükemmel dekoru ve konforu ile bölgenin en iyi otelleri arasında yer almaktadır. Kapalı Çarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Arkeoloji Müzesi, Türk İslam Eserleri Müzesi gibi tarihi ve kültürel güzelliklere sadece yürüyüş mesafesindedir.

Mosaic Otel; 101 standard oda, 1 gunion suite oda, 2 corner suit, 1 engelli oda. Tüm odalarda; küvetli banyo-tuvalet, lcd tv, split klima, merkezi sistem ısıtma, satalite tv yayını, internet(kablosuz ağ), telefon, mini bar, kasa, fön makinası, suit odalar deniz manzaralıdır.

Servis ve Hizmetler: 115 odasıyla konaklama, 200 kişilik kapasitesiyle restaurant, a lacarte restaurant, mosaic bar, dapne bar, loby bar, a lacarte bar, odalarda minibar, safeety, oda servis, meeting room, spa merkezi, bay-bayan kuaför, sauna, Türk hamamı, doktor, güzellik salonu, bay, bayan kuaför, telefon, faks, fotokopi, internet office, internet(wireless), çamaşır yıkama, hediyelik eşya dükkanı gibi hizmetleri bulunmaktadır. Dapne bar & a la carte bar ve mosaic bar eski saray ve bahçe tablolarıyla tarihin duvarlarda yaşatıldığı dapne barda içkilerinizi canlı müzik eşliğinde yudumlayabilirsiniz. Otelimizde konaklayan misafirlerimiz için 24 saat internet cafemiz hizmetinize açıktır. İnternet kablosuz bağlantı ( wireless) otelimizde konaklayan misafirler için notebook, laptop, pocket pc gibi elektronik cihazlarına 24 saat wireless ile internet hizmetleri verilmektedir. Ayrıca 24 saat internet cafe hizmetinize açıktır. Notebook, laptop, pocket pc gibi elektronik cihazlarına 24 saat wireless ile internet hizmetleri de verilmektedir.

Spor ve Rekreasyon: Spa center, fıtness center, sauna, massage, spor salonu, jakuzi, şok havuzu, indoor pool barıyla boş zamanlarınızı keyifle geçirebilirsiniz.

Toplantı ve Seminerler: İş toplantı dünyasına farklı bir ekol getiren Mosaic Hotel, küçük çaptaki kutlamalardan konferans ve önemli toplantılara kadar her türlü etkinliğe devamı »

istanbul türbeler

İstanbul Türbeler

I. MUSTAFA VE İBRAHİM TÜRBESİ: Ayasofya Camisi giriş kapısının sağındaki kubbeli, yalın yapıdır. Bir süre Bizans-lılar’ın vaftiz yapısı ve caminin yağhanesi olarak kullanılmıştır. İçerde 15 sanduka bulunmaktadır.
BARBAROS TÜRBESİ: Beşiktaş Mey-dam’nda, Barbaros Anıtı’nın karşısındadır. 1541′de Mimar Sinan yapmıştır. Sekiz köşeli, önü revakh, kubbeli, yalın bir yapıdır. Yapının içi renkli bezemelidir. Üstteki alçı pencereler vitraylıdır. Bahçesindeki 25 gö-mütte yakınları gömülüdür.
HÜSREV PAŞA TÜRBESİ: Fatih’te, Bali Paşa Camisi’nin karşısındaki sokaktadır. 1545′te Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Klasik üslupta, kesme taştan, sekiz köşeli bir yapıdır. Köşelerde, ince, yuvarlak sütunlar yer alır. Yüksek kasnağa oturan çubuklu kubbesi vardır. Pencereler işlemelidir. İçinde, Kanuni’nin sadrazamlarından Hüsrev Paşa’nın sandukası bulunmaktadır.
SOKULLU MEHMED PAŞA TÜRBESİ: Eyüp’tedir. XVI. yy’in önemli türbelerinden olup 1574′te Mimar Sinan yapmıştır. Çok köşeli, köşeleri ince sütunlu, kubbeli bir yapıdır. Sivri kemerli pencereler alçı kafeslidir. Türbede 17 sanduka bulunmaktadır.

II. SELİM TÜRBESİ: Ayasofya Camisi mezarlığındadır. Buradaki türbelerin en eskisidir. 1577′de Mimar Sinan yapmıştır. Ak mermerden sekiz köşeli yapının girişi ve duvarları değişik renkte çinilerle kaplıdır. Giriş, dört sütunlu, küçük kubbeli ve saçaklıdır. Ana mekânı örten büyük kubbe, 8 mermer sütuna oturmaktadır. Türbe mimarisinin seçkin örneklerinden olup, içinde 42 sanduka bulunmaktadır.

NİŞANCI MEHMED PAŞA TÜRBESİ: Atikali’de, caminin solundadır. Sekiz köşeli, kubbeli yapının 1592 tarihli yazıtı vardır. Burada, Nişancı Mehmed Paşa ve oğlu gömülüdür.

III. MURADTÜRBESİ: Ayasofya Ca-misi’nin mezarlığındadır. Mimar Davud Ağa, 1595′te yapmıştır. Mermer, altı köşeli yapının önünde dört sütunlu revak vardır. İçinin, tümü İznik çinileriyle süslüdür. Kapısı sedef kakmalıdır. Duvarları yazılar dolanmaktadır. Türbede III. Murad’m sandu-kasıyla birlikte 54 sanduka vardır.

SİNAN PAŞA TÜRBESİ: Beyazıt Meydanı yakınında, Yahya Kemal Müzesi karşısındadır. Mimar Davud Ağa, 1596′da Sadrazam Koca Sinan Paşa için yapmıştır. Dıştan on altı, içten sekiz köşeli, kubbeli, taştan bir yapıdır. Önünde, 1594 tarihli sebili vardır.

ŞEHZADELER TÜRBESİ: XVI. yy sonunda yapılmıştır. Ayasofya Camisi mezarlığındaki en küçük türbedir. Kesme taştan, sekiz köşeli bir yapıdır. Burada III. Murad’ın çocukları gömülüdür.

SİYAVUŞ PAŞA TÜRBESİ: Eyüp’te, Sokullu Türbesi karşısındadır. 1602′de Sadrazam Siyavuş Paşa için yaptırılmıştır. Dıştan on altı, içten sekiz köşeli yapının, iç duvarları renkli devamı »

MİHRİMAH SULTAN KÜLLİYESİ – istanbul

İstanbul Edirnekapı’dadır. Yapım tarihiyle ilgili değişik görüşler vardır, ancak XVI. yy ortalarında Mimar Sinan’ın yaptığı kesindir. Külliye, cami, medrese, sıbyan mektebi, hamam, türbe ve dükkânlardan oluşmaktadır. Cami, Sinan’ın özgün bir denemesi olarak nitelenmektedir. Sanatçı burada iç mekânı genişletmiş, merkezi kubbeyi kuzeyden destekleyen yarım kubbeyi kaldırmıştır. İki yanda üç kubbeli bölümler ana mekânı bütünlemektedir. Son cemaat yeri; dördü mermer, dördü granit sekiz sütuna oturan yedi kubbeyle örtülüdür. Baklava başlıklı 16 sütunlu şadırvan, XVI. yy’ın tüm özelliğini yansıtmaktadır. Ak mermer mihrap, mukarnas ve altın yaldız süslemelidir. Mermer minber rumi, palmet, geometrik geçme kafeslidir. Caminin iç duvarları ve kubbe, kalem işleriyle bezenmiştir. Minare XIX. yy’da Barok üslupta yenilenmiştir. Bakışık planlı çifte hamam haç biçimi eyvanlı, köşe hücrelidir. Ortadaki büyük kubbe, yarım devamı »

istanbul Klasik Arkeoloji Müzesi

Gülhane Parkı ile Topkapı Sarayı arasındaki alandadır. Müze yapısını Mimar Vallaury yapmıştır. 1891′de yapımına başlanmış, 19O8′de çeşitli eklerle son biçimini almıştır. Mimarisi Yunan tapınaklarını andırmaktadır. Tarih öncesinden, Bizans’a değin, Anadolu ve dışından çeşitli kültürlerin yapıtları sergilenmektedir.
1846′da Tophane Müşiri Damat Fethi Paşa tarihsel yapıtların toplanması konusunda

Üst kat salonlarında, tarih öncesinden Bizans’a değin keramik, süs eşyası, küçük buluntular sergilenmektedir. Ayrıca İslam öncesi ve İslam dönemlerine ilişkin çok zengin bir sikke (para) koleksiyonu vardır.
Yine üst katta, tarih, arkeoloji, sikke-bilim ile güzel sanatlara devamı »

Lares Park Oteli – İstanbul

İstanbul Lares Park Otel 5 yıldızlı konfor misafirlerine yaşatmakta olup, Lares Park kalitesini hizmetinize sunmaktadır. Lares Park Otel özellikleri: Toplam 164 oda olmak üzere oadalar ; 4 junior suite, 4 lares suite, 2 kral dairesi, 14 deluxe oda, 138 suprior oda, 2 engelli misafir odası, 23 non-smoking oda, 127 tek yatak 37 çift yataktan oluşmaktadır.

Tüm odalarda; kablosuz ve hızlı internet erişimi, telefonlarda sesli mesaj sistemi, kablolu tv, 24 saat oda servisi, zengin minibar, elektronik güvenlik kasaları, yangın ve duman dedektörü, lcd ekran tv bulunmaktadır. Ayrıca dublex suit odalarda çamaşır ve bulaşık makinesi, müzik seti, mikrodalga fırın, kahve makinası, merkezi havalandırma sistemi odada bilgisayar ve faks bağlantısı, kesintisiz internet bağlantısı, saç kurutma makinası, küvet, banyo telefonu ve banyo malzemeleri mevcuttur. Acil durumlar için Medline servisi, çay kahve makineası, misafir oda servisleri yastık menüsü, bebek yatağı, minibar, direkt hatlı telefon bulunur. Deluxe ve suit odalarda ise otele erken giriş ve otelden erken ayrılma imkanı, zengin continental kahvaltı, pantolon ütüsü, 1 saat kadar toplantı salonu kullanma, iş merkezinden indirimli yararlanabilme imkânı, her gece ‘turn-down’ servisi, isteğe bağlı olarak dvd player servisi bulunmaktadır.

devamı »