yazlık

foça günlük kiralık yazlık

kiralık yazlık için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Foça’da ortak havuzlu günlük kiralık yazlık
Bu yazlık site, Eski Foça ve Yeni Foça arasında yer almaktadır ve hemen denizin dibinde kurulmuştur. Yazlık sitede ortak alanlar ağaçlar, çim ve süs bitkileriyle yeşillendirilmiştir. Ayrıca şezlong ve şemsiyelerle donatılmış büyük bir ortak havuz ve masa tenisi, langırt gibi oyunların oynanabileceği bir oyun odası bulunmaktadır. Siteye ait ayrıca bir otel bulunmaktadır. Kiralık yazlık dairede kalan misafirlerimizde bu otelin imkanlarından (ikinci havuz, Restoran vb.) yararlanabilmektedirler.

Foça’daki kiralık yazlık daire, rahat ve şirin bir şekilde donatılmıştır. Yazın sıcağında bol bol gölge ve serinlik sunan ağaçların arasında bulunan güzel konumunun yanı sıra içerisinde klima da mevcuttur.

Foça, birçok balıkçı limanları ve büyüleyici sahilleriyle uzun devamı »

Agora Tatil Durağı

Agora Tatil Durağı

Genel Özellikler: Agora Tatil Durağı, Alexandria Troia ile Assos Behramkale arasında, Ezine ilçesine bağlı Tavaklı iskelesinde yer alan küçük butik bir oteldir.Otel kuzey ege kıyısında, odunluk iskelesine 20 dk mesafededir.Bozcaadayı karşıdan seyreden bir konumdadır.Asırlık çam, meşe, zeytin, meyve ağaçları ile kaplı geniş bir bahçe içinde kurulmuştur.

Oda Görünümleri: 5 ahşap bungalovlar,1 taş evi ve 2 ağaç evler olarak üç tip konaklama hizmeti vermektedir.Odalar da minibar, televizyon, klima mevcuttur.

Spor ve Rekreasyon: Gökyüzü sevincini yeryüzü ile paylaşırken, Ege’nin mavisinin altın kumlarla buluştuğu yerde, Agora Plajında bronzlaşır, serin suların koyunda deniz bisikleti ile gezintiye çıkabilir yada plaj voleybolu oynayabilirsiniz. Agoraku Sanat Atölyesi her disiplinden sanatçıların kullanımına açık seramik atölye, tarih ve kültür turları, dalış organizasyonları, konserler, canlı müzik ve dans bar gibi hizmetler sunmaktadır.

Ulaşım: Aleksandrea Troya 9 km, Assos – Behramkale 45 km, Bozcaada Feribot iskelesi 20 km mesafededir. Tavaklı İskelesi, Ezine – Çanakkale

Yeme ve İçme: Bahçe de yetiştirilen domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak, kavun, karpuz, Köy yumurtası, Bayramiç çam balı, Ezine keçi-koyun peyniri, sepet peyniri, devamı »

Kaynarca Çamuru

Kaynarca Çamuru

Dikili’nin 10 km doğusunda bulunan kaynarca çamuru etrafında konaklamaya elverişli tesis bulunmamaktadır. 3 km çapında ve ortasında çok sıcak sular kaynayan sazlı bir bataklıktır. Deri, ağrılı ve kadın hastalıkları tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

Bademli Ilıcaları

Dikili’den 15 km. uzaklıkta olup sularının sıcaklığı 41ºC dir. Arsenik ve hidroasetat ihtiva eder.

Nebiler Kaplıcası

İZMİR Nebiler Kaplıcası

Dikili Ayvalık karayolunun 4 km. sağında yer alan kaplıca sularının sıcaklığı 55-75ºC arasında değişir. Yöredeki ihtiyaçları karşılayacak oranda tesislerin bulunduğu kaplıca devamı »

Çeşme Kalesi

Tarihi Çeşme Kalesi 1508 yılındadönemin Osmanlı Padişahı olan 2. Beyazit tarafından Aydın Valisi aracılığı ile yaptırılmıştır.

Kale yapıldığı zamanlarda denizle bitişik şekilde idi fakat bu zamanlarda artık denizin zamanla doldurulması ile birlikte denizdenbiraz da olsa uzaklaşmıştır.

Kalenin yapım amacı Çeşme’deki TÜrk ticaret ve savaş gemilerinin korunmasıdır.Bu amaçla yapılan Çeşme Kalesi günümüzdearkeolojik müze olarak kullanılmaktadır. devamı »

Utopia World Oteli – Alanya

Utopia World Otel, 348 Villa Standart Oda (33 m2), 194 Ana Bina Standart Oda (33 m2), 35 Bağlantılı Oda, 4 Deluxe Oda, 21 Junior Suite, 16 Corner Suite, 8 Dublex Oda, 2 Dublex Engelli odası, 1 Kral Suite, 1 Kraliçe Suite olmak üzere 595 oda, 1500 yatak ile hizmet vermektedir.


Tüm odalarda minibar, kablosuz internet bağlantısı, uydu TV, pay TV, müzik yayını,(TV’den yayın), direkt hatlı telefon, split klima, kasa, balkon, banyo/telefon, küvet, WC, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

devamı »

The Madison Oteli – İstanbul

Madison Otel, eğlence, sanat, kültür, iş ve alışveriş merkezlerine yakın konumda bulunmaktadır, gizemli ve mistik özelliklerin modernlik ile birleştiği İstanbul Taksimdedir.

2 suit oda olmak üzere, toplam 108 odalı, 207 yatak kapatisesindedir. The Madison oda özellikleri: Direk telefon, minibar, kasa, internet bağlantısı, tv (uydu yayınlı) bulunmaktadır.
devamı »

Akbaş Köyü Madensuyu

Van ili Erciş ilçesinde, Akbaş Köyü’nde bulunan Akbaş Kaplıcasının sıcaklığı 19 derecedir. Bu maden suyundan aynı zamanda banyo yoluyla da yararlanılmaktadır.

ARMUTLU KAPLICASI

ARMUTLU KAPLICASI Yalova İl merkezine 51 km mesafede olan kaplıca, Armutlu İlçe Merkezi’nin 4 km. kuzeyinde bulunmaktadır. Türkiye’nin 1. derece önemli ve öncelikli kaplıcalarından olan Armutlu Kaplıcası, çevresi ağaç ve makilerle kaplı bir vadide, dere yatağı boyuna sıralanmış çok sayıda kaynaktan oluşmaktadır. Armutlu kaplıcalarında suyun sıcaklığı 57 730C, ph değerleri 6,2 – 6,5, akış hızı ise 10 lt/sn dir. Kaynakların en önemlileri Küpeli ve Hamam kaynaklarıdır.  Bu bölgede halen 250 yataklı nitelikli bir otel ve bu otele ait lokanta, Türk Hamam’ı ve aquaterm (havuz ) vardır.

Kaplıca suları kimyasal sınıflandırma bakımından sülfatlı, bikarbonatlı, klorürlü, kalsiyumlu, sodyumlu ve karbondioksitli bir bileşime sahiptir. Kaynaklarda mineral miktarı 2100–2421 mg. arasındadır. Banyo ve içme kürlerine

uygundur. Kaplıca’da kaynak emniyeti sağlanmıştır. Gerek kaynak çevresi, gerekse deniz kıyısı yeni yerleşmeler ve gelişmelere uygundur. Kaplıca çevresi maki ve zeytin ağaçları ile kaplıdır.
 
Kaynak suları banyo, içme ve çamur olarak uygulandığı gibi, sudan çıkan gazları teneffüs etme yoluyla da uygulanır. Armutlu kaplıcaları,  radyoaktivitesi yüksek kaplıcalar sınıfına girmektedir.(1.04 milimikroküri/lt). Kaplıcalar kabin işletmesinde, asidin vücuttan atılmasında, sinirler üzerinde, iltihabi hastalıklarda ve kadın hastalıklarında, mide ve bağırsak hastalıklarında, yaraların iyileşmesinde, karaciğerin düzenli çalışmasında, hormonların iyileşmesinde ve idrar söktürücü olarak yararlıdır. Radyoaktivitenin iyi gelmediği hastalıklar ise kanser, akciğer veremi, mikris (gut) kanda zehirlenmeye yol açan müzmin böbrek hastalıkları ve ilerlemiş kalp hastalıklarıdır. Armutlu Kaplıcaları’na Armutlu ve Yalova –Çınarcık yönlerinden asfalt yolla ulaşılmaktadır. Armutlu ilçemize yaz aylarında düzenli olarak İstanbul Yenikapı’ dan deniz otobüsleriyle bir saatte ulaşım sağlanmaktadır. Bunun dışında Yalova İl Merkezi’nden ve Gemlik İlçesi’nden düzenli Belediye otobüs seferleri yapılmakta olup kara yoluyla ulaşım yaklaşık 90 dakika sürmektedir.
kaynak:http://www.yalovakultur.gov.tr

Armutlu Kaplıcaları

TERMAL SUYUN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR

1          Boyun, bel , kalça ve diz kireçlenmeleri

2          Boyun ve bel fıtıkları devamı »

YALOVA TERMAL KAPLICALARI

YALOVA TERMAL KAPLICALARI Yalova İlinin 11 km. batısında, ormanlık bir boğaz içindedir. Suyun Isısı: 55-60 derece.

Kaplıca sularının faydalı olduğu hastalıklar vardır. Bunlar; romatizma hastalıkları, sindirim sistemi karaciğer, safra kesesi hastalıkları, böbrek hastalıkları ve kadın hastalıklarına faydalı olmaktadır.
Mide suyu : midedeki rahatsızlıklara ve kan dolaşımına faydalıdır.
Göz suyu : gözdeki rahatsızlıklara iyi gelmektedir.
Ayak suyu : romatizmal hastalıklara, egzama ve mayasıl gibi rahatsızlıklara faydalıdır.

YALOVA TERMAL KAPLICALARInın Tarihçesi

Yalova Termal Kaplıcaları, 4000 sene önce bir takım doğa olayları sonucu oluşmuştur. 2000 seneden beride insanların şifa aradıkları yer haline gelmiştir.

Tarihte Pitiya olarak bilinen bölgede kurulu Yalova Termal Kaplıcaları, Yalova il merkezinden 12 km. uzaklıkta, Yalova Termal ilçesi içerisinde iki dağ arasında, bir arada ender görülen harika bir bitki örtüsü ile kaplı bir vadidir. 3600 dönüm orman arazisine sahiptir. Yalova Termal Kaplıcalarının ilk hamamları yaklaşık 1600 sene önce Bizans İmparatoru Constantinus (312-337) tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra çeşitli Bizans İmparatorları tarafından birçok tesis yaptırılmıştır. Osmanlı Yalova’yı fethettiğinde, başkent devamı »

OLYMPOS ORANGE PANSİYON

OLYMPOS ORANGE PANSİYON ANTALYA Doğa ile tarihin iç içe geçtiği, Ormanın yeşilini Akdenizin berraklığını cömertce sunduğu Olympos ta, portakal ağaçları arasında kurulu Orange Pansiyon çift kişilik odalar, bungalowlar ve pek çok sayıda ağaç evleri ile sizleri bekliyor…

Pansiyonumuz tüm yıl açık olup; restoran, bar, internet ve laundry gibi hizmetlerde sunulmaktadır. Pansiyonumuzun denize uzaklığı 600 metredir. Dinlenmek isteyenler için bahçemizdeki köşkler ve hamaklar; daha canlı bir atmosfer arayanlar içinse mükemmel bir ses ve ışık sistemine sahip, dansın bütün gece devam ettiği Orange Dancing Bar idealdir. (Pansiyonumuz ve disco barımız ayrı ayrı yerlerdedir.) Her gece saat 23:00′den itibaren sabahın ilk ışıklarına kadar ORANGE DANCİNG DİSCO BAR’da hiç unutamayacağınız bir gece geçirebilirsiz.. Pansiyonumuz doğal ortamı ve sakinliği arayanlar için rahat edebilecekleri bir mekandır. Pansiyonumuzda portakal ve limon ağaçları altında bulunan köşklerde (sedirlerde) içeceklerinizi yudumlayıp doğal ortamda sakinliğin ve tatilin tadına doyamayacaksınız.

Ayrıca pansiyon içerisindeki barda her türlü soğuk sıcak, alkollü alkolsüz içecekleri bulabilirsiniz. Pansiyonumuza gelip receptiona uğrayıp kaydınızı yaptırdıktan devamı »