tatil köyü

Kemer – Göynük Club Phaselis Tatil Köyü

Göynük Club Phaselis Tatil Köyü Kemer Göynük mevkinde Antalya şehir merkezine 40 km, Kemer şehir merkezine 5 km mesafede yer almaktadır. Tesisin 247 club odası, 4 suit odası ve 1 engelli odası, 73 aile odası, 22 vip odası, 10 connectıon odası, bulunmaktadır.Odalarda; Tv, mini bar, klima(split),kasa, saç kurutma makinası, direk hatlı telefon bulunmakta olup alt katlardaki odaların zemini seramik üst katlarınki ise halıdır.

Göynük Club Phaselis Tatil Köyü fiyatları sezona göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenleiletişim bölümündeni numaralar ile .

Tesis:
Açık ve kapalı olmak üzere 2 ana restaurant, 2 A’la carte restaurant, 5 bar,anfi tiyatro,Aquapark,

Tv salonu,spa ve açık- kapalı disco devamı »

hatay mersin adana tatil yöreleri

Hatay batı ile doğu kültürünün kesiştiği, birbirinden etkilendiği güzide bir şehrimizdir.
Sağlık turizmi açısından Erzin içme ve kaplıcaları, Kumlu ilçesinde, Kırıkhan – Reyhanlı karayolu üzerinde bulunan Hamamat kaplıcası yerli ve yabancı çok sayıda turist çekmektedir.

ADANA; Binlerce yıllık tarihi eserleri, Yumurtalık ve Karataş sahillerinin doğal güzelliği, Toros yaylaları, şifalı suları, bitki ve hayvan çeşitliliği ile göz dolduruyor.

Mersin‘i tatil açısından anlatmaya bile gerek yok,

Mersin Otelleri

MERSİN HOTEL

Adres : Cami Şerif Mah. İsmet İnönü Bulvarı No. 112
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge :
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: +90 324 238 10 40
Fax: +90 324 23 26 25
E-Mail:
Web Url: http://
Oda Sayisi: 103
Şehire Uzaklık: Şehir merkezde.
Havaalanina Uzaklik: 70 km Adana Airport.

HOTEL SULTAŞA
HOTEL SULTAŞAAdres : GMK Bulvarı DSİ Karşısı
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge :
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: +90 324 341 20 00
Fax: +90 324 341 22 70 – 34
E-Mail: sultasa@superonline.com
Web Url: http://www.sultasaotel.com
Oda Sayisi: 80
Plaja Uzaklik: Sahilde.
Şehire Uzaklık: Şehir merkezde.
Havaalanina Uzaklik: 70 km Adana Airport.

SAHİL MARTI HOTEL
SAHİL MARTI HOTELAdres : Silifke Cad.
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge : Mezitli
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: 0(324) 358 37 00
Fax: 0.(324)358 17 16
E-Mail: martihotel@superonline.com
Web Url: http://www.sahilmartihotel.com
Oda Sayisi: 0
Plaja Uzaklik: Denize 0.
Şehire Uzaklık: 12 km Mersin.
Havaalanina Uzaklik: 70 km Adana Airport.

HOTEL MİSTUR
Adres : İstiklal Cad. İleri İlkokulu Yanı No. 15 / 37
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge :
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: +90 324 237 50 28 – 29 devamı »

İslami Tatil Yerleri

Günümüzde İslami tatil yerleri oldukça fazla rağbet görüyor. Nedeni birçok tatil merkezinin eğlence anlayışı gittikçe yabancılaşıyor olabilir (tabi bu sadece benim yorumum)… Bir otel tanıtım sitedinde okuduğuma göre İslami Tatil Yerleri / Tatil Köyleri ‘ne gelenler daha çok para harcıyor ve bu şekilde firmalar daha çok para kazanıyor ve kâr ediyor…

 (keyifler yerinde 🙂  )

Bunları bir kenara bırakıp islami tatil köyleri, tatil yerleri vb birkaç yer ismi yazalım…

Bera Hotels Alanya
Bodrum Bal Beach Hotel
Burç Club Hotel
Altınoluk Beyza Otel
Asya Kızılcahamam Termal Tatil Köyü
Belvü Resort Hotel Antalya

devamı »

The Madison Oteli – İstanbul

Madison Otel, eğlence, sanat, kültür, iş ve alışveriş merkezlerine yakın konumda bulunmaktadır, gizemli ve mistik özelliklerin modernlik ile birleştiği İstanbul Taksimdedir.

2 suit oda olmak üzere, toplam 108 odalı, 207 yatak kapatisesindedir. The Madison oda özellikleri: Direk telefon, minibar, kasa, internet bağlantısı, tv (uydu yayınlı) bulunmaktadır.
devamı »

KARADİKMEN KAPLICASI

Yozgat ili Akdağ Madeni ilçesinin 17 km. kuzeybatısındaki Karadikmen Köyü’nde bulunan bu kaplıcanın suyu sülfatlı, sodyum klorürlü sular grubundandır. Kaplıca suyunun sıcaklığı 30-39 derece olup, toplam debisi 0.37 lt/sn. dir.

Kaplıcanın suyu çeşitli romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

Karaman Bayrakçı Tatil Köyü

Karaman Bayrakçı Tatil Köyü Otelini 1 toplantı odası (170 max kapasite) tepegöz, perde, beyaz tahta, slide projektör, projeksiyon,barkovizyon, ses sistemi, mikrofon, video player, fax, klima, ışık sistemi, bilgisayar, internet, fotokopi, telefon bulunmaktadır.Otelde merkezi ısıtma, bahçe, tv köşesi, internet bağlantısı, business center, çamaşırhane, ütü, kuru temizleme,resepsiyonda kasa, 24 saat oda servisi, ücretsiz otopark bulunmaktadır.Mersin 300 km Konya Havaalanı 110 km şehir merkezindeBayrakçı Otel 2002 yılında hizmete açılmıştır. Karaman’ın en güzel yerinde bulunan Bayrakçı Otel bölgenin en iyi otelleri arasındadır.

    Ailenizle beraber sakin ve huzurlu bir ortamda keyifli bir tatil için devamı »

İzmir Kaplıcaları Geyiklidağ Bergama Ilıca

İzmir kaplıcalarından geyiklidağ ılıcası  Eumenes Dönemlerinde Bergama adlı bir kral tarafından kurulmuştur. Geyiklidağ ılıcası  merkeze 4 km uzaklıktadır. Yıllar boyunca sürekli ziyaret edilmesinden dolayı eskülap banyosu ismiyle nam salmıştır. Kaplıca 2 mermer havuz ve kubbeye sahiptir. bu ılaca  yıllar sonra  herkes tarafından güzellik ılıcası olarak anılır ve öyle bilinir.

Mevkide belediye’ye ait  1 tane otel ve bungalow  evler bulunmaktadır. Birçok hastalığın tedavisi için sürekli ziyaret ediliyor hastalıklardan bazıları ise ( Romatizma hastalığı, nefralji, kalp hastalığı gibi) Geyiklidağ ılıcası kaplıcalar ‘nın su sıcaklığı 35 c dir. Kleopatra’yı duymuşsunuzdur meşhurdur kendisi devamı »

ANTIQUE THEATRE HOTEL

ANTIQUE THEATRE HOTEL BODRUM
Sınıfı : Tatil Köyü
Tel: +90 252 316 60 53 – Faks: +90 252 316 08 25
Kibris Sehitleri Caddesi 243 Bodrum / MUGLA

Divan Oteli – İstanbul

Taksim Divan Otel misafirlerine; 50 yıllık tecrubesi, modern ve konforlu hizmet kalitesini sunmaktadır.Bankalar ve iş dünyasının önde gelen şirketleri ile aynı caddede bulunan otel, Taksim metro istasyonu ile Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na yürüme mesafesinde.

Divan Otel; 94 Özel oda, 68 Deluxe oda, 12 Suit, Handicapped oda olmak üzere toplam 176 odadan oluşmaktadır. Divan Otel Oda Özellikleri; Havalandırma, Banyo: wc, duş, fön makinesi, banyoda ve odada direkt telefon, Tv. uydu ve kablolu yayınlı (istek olunca Digiturk),internet bağlantı hattı, kasa (elektronik), kartlı sistem oda kilidi özellikleri bulunmaktadır.
devamı »

ARMUTLU KAPLICASI

Yalova İl merkezine 51 km mesafede olan ARMUTLU KAPLICASI, Armutlu İlçe Merkezi’nin 4 km. kuzeyinde bulunmaktadır. Türkiye’nin 1. derece önemli ve öncelikli kaplıcalarından olan Armutlu Kaplıcası, çevresi ağaç ve makilerle kaplı bir vadide, dere yatağı boyuna sıralanmış çok sayıda kaynaktan oluşmaktadır. Armutlu kaplıcalarında suyun sıcaklığı 57 730C, ph değerleri 6,2 – 6,5, akış hızı ise 10 lt/sn dir. Kaynakların en önemlileri Küpeli ve Hamam kaynaklarıdır.  Bu bölgede halen 250 yataklı nitelikli bir otel ve bu otele ait lokanta, Türk Hamam’ı ve aquaterm (havuz ) bulunmaktadır

Kaplıca suları kimyasal sınıflandırma bakımından sülfatlı, bikarbonatlı, klorürlü, kalsiyumlu, sodyumlu ve karbondioksitli bir bileşime sahiptir. Kaynaklarda mineral miktarı 2100–2421 mg. arasındadır. Banyo ve içme kürlerine

uygundur. Kaplıca’da kaynak emniyeti sağlanmıştır. Gerek kaynak çevresi, gerekse deniz kıyısı yeni yerleşmeler ve gelişmelere uygundur. Kaplıca çevresi maki ve zeytin ağaçları ile kaplıdır.
 
Kaynak suları banyo, içme ve çamur olarak uygulandığı gibi, sudan çıkan gazları teneffüs etme yoluyla da uygulanır. Armutlu kaplıcaları,  radyoaktivitesi yüksek kaplıcalar sınıfına girmektedir.(1.04 milimikroküri/lt). Kaplıcalar kabin işletmesinde, asidin vücuttan atılmasında, sinirler üzerinde, iltihabi hastalıklarda ve kadın hastalıklarında, mide ve bağırsak hastalıklarında, yaraların iyileşmesinde, karaciğerin düzenli çalışmasında, devamı »

İsmil kaplıcaları – KONYA

İsmil Kaplıca ve Termal Tatil Köyü Konya’nın doğusunda Konya’ya 50 kilometre uzaklıkta ereğli karapınar yolu 50. kilometrede ismil kaplıcasının hemen yanıbaşındadır

Türkiye ve Dünyanın çesitli merkezlerinden gelen insanlarin Kültür-Ticaret sanat bağlantısı ile birleştirecek olan komples olan tesis şifa kaynağı hem bir kaplıca ve termal tesis hem tasarım ve dizaynıyla tatil ve dinlenme merkezi, hem de bütün canlılığı ile insanlarimizin tabi ihtiyaçlari ile sosyo kültürel degerlerinin ve manevi etik normlarının ön plana çıkarıldığı termal komplekste bütün bu ihtiyaç ve degerler evlerin mimari yapilarından ahşap lambir tasarımlarına tüm görsel güzelliklere tüm görselliğe yansıtılmış Belirli noktalarda kuş için için barınakların oluşturulavağı ismil kaplıcalarında

Termal basınçlı duşlar, halka açık bölümler, çamur terapi masajı, jimnastik salonları, su oyunlarının oynanabileceği termal havuzlar, yürüyüş parkurları, güneşlenme, eğlence mekanları, botanik devamı »

Club Dizalya Oteli – Alanya

Tüm ithal alkollü içecekler, taze sıkılmış meyve suyu, tüm alkollü / alkollsüz içecekler, dondurma, dükkanlar, doktor, odalarda emanet kasa, telefon ve fax, tenis kortu aydınlatma, hamam ve sauna, masaj, bilardo, atari, çamaşır yıkama servisi, internet bulunmaktadır.

Toplam 196 oda (82 ana bina, 88 club house, 26 aile bungalow, 26 aile villa, 1 engelli odası), 470 yatak ile hizmet vermektedir.

devamı »