nevşehir oteller

Kuzuluk kaplıcaları

Kuzuluk Kaplıcası sakarya ilinin en önemli kaplıcasıdır. Selçuklular döneminden bu yana bilinen bir kür merkezi olan Kuzuluk Kaplıca suyu, her türlü mide, karaciğer, şeker, böbrek, romatizma, üst solunum yolları nörolojik depresyon vb. hastalıklar üzerinde olumlu etkiler meydana getirmektedir.

Kuzuluk Kaplıca sularının iyi geldiği belirlenen rahatsızlıklar şöyledir:

Ortopedik ameliyat ve kaza sonuçlarının rehabilitasyonu

. Kan dolaşımı ve kalp hastalıkları
. Mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları ve kronik iltihapları . idrar yolları ve kadın hastalıkları
. Cilt ve deri hastalıkları
. Sinir sistemi rahatsızlıkları
. Solunum yolu hastalıkları
. Çocuk felci ve bazı çocuk hastalıkları
. Kireçlenme
. Kırık – çıkık sekeleri
. Aşırı kilolar
. Böbrek taşları
. Her türlü romatizmal hastalık

Kuzuluk Kaplıcaları’nda il Özel idaresince yapımına başlanılan sağlık ve termal turizm tesisleri, 1994 yılı içinde özel sektöre devredilmiştir. 1996 yılında inşası tamamlanarak faaliyete geçen ihlas Kuzuluk Evleri, Kuzuluk Beldesi’nde bulunan tek kür merkezidir ve her birine 84 C sıcaklıkta termal şifalı su verilen 1464 devremülk dairesinden oluşmaktadır. ihlas Kuzuluk Kaplıca Evleri’nde kuaförden alış veriş merkezlerine; çocuklar için hazırlanmış oyun alanlarından zengin seçenekler sunan restaurantlara; günün her saati hizmet devamı »

Kozaklı Kaplıcası

Kozaklı Kaplıcası Nevşehirde buluna Kozaklı´da kaplıca sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahipdir.
Nevşehir ili civarında çok sayıda içme ve kaplıca vardır. İllede kaplıca denince akla Kozaklı gelmektedir. Nevşehir´deki kaplıcaların ve içmelerin bir bölümü, gelişen turizme paralel olarak değerlendirilmeye başlamış,  bu anlamda son yıllarda önemli sayılabilecek gelişmeler göstermişdir.
Kozaklı’nın güneyinde dere yatağı boyunca, çok sayıda su kaynağı vardır. Toplam debisi 30lt/sn´ye ulaşan bu suların bir kısmı dereye karışmakta, bir bölümü ise, bir süre açıktan aktıktan sonra yeniden yer altına çekilmektedir.
Kozaklı’nın doğusunda özel idare’nin eski Kozoğlu hamamı vardır. Günümüzde bu hamam, havuz taşları dışında bütünüyle yıkılmış durumdadır. Suyu az olmakla birlikte, Türkiye´nin en yüksek radyoaktif olma özelliğine sahip kaplıcalardan biri budur.
Sondajla toplanan suyun bir bölümü, yeni yapılan turistik Motellerde ve hatta son derece lüks Hotellerde kullanılmaktadır. Üç ayrı havuzdan birbirine akıtılarak soğutulan su banyolara ve dairlere verilmektedir. İlçe’deki belediye Kaplıcası (eski hamam)´nın da sıcak su gereksinimi de bu kaynaklardan karşılanmaktadır. Kaplıcanın kadın ve erkek bölümlerine iki ayrı kaynaktan su gelmektedir.

Su Isısı:   27°C – 93°C

PH Değeri:   6,7 – 7

Yararlanma Şekilleri:   İçme, banyo veya buhar soluma yöntemi.

Kozalklı Kalpıca Özellikleri:   Klorürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu, ve Radyoaktif bir bileşime sahipdir. Alman Kaplıcalar Birliği sınıflandırmasına göre A ve C grubu şifalı sular grubuna girmektedir.

Kozaklı kaplıcalarının Tedavi Ettiği Hastalıklar: iltihabı olmayan romatizmal hastalıklar, kireçlenmeler, cilt hastalıkları,  kemik, eklem ve kas hastalıkları, kronik iltihaplı kadın hastalıkları, kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, sinirsel hastalıklar, ameliyat sonrası rahatsızlıklar, damar sertliği ve mantar hastalıkları’nın tedavisin de başarılı sonuçlar alındığı gözlenmişdir.

Kozaklıya Ulaşım

Kozaklı iç Anadolunun ortasında yer alan Nevşehir iline 90km. Kayseriye devamı »

Bayramhacılı Kaplıcası

Bayramhacılı Kaplıcası

Nevşehir ili Avanos ilçesinde, Kızılırmak’ın bir yay çizdiği yörede bulunan Bayramhacılı Kaplıcası’nda fay etkinlikleri görülmektedir. Kuzey-güney doğrultulu Selçen Deresi vadisinde oldukça belirgin kayma yüzeyleri bulunmaktadır. Buradaki kaplıcanın suları da faylarla ilgilidir. Ayrıca bazalt lav akıntıları da oldukça belirgindir. Bayramhacılı Köyü’nün 1,5 km. güneydoğusunda bulunan kaplıcanın sıcak suyu neojen volkanik fasiyesli andezitler arasından çıkmaktadır. Kaplıcanın asıl kaynaklarının dışında kalkertüf ve travertenlerin içinde çok sayıda sıcak ve soğuk su sızıntıları bulunmaktadır. Buradaki kireçli sular içerisine konulan her şeyi iki, üç gün içerisinde bir kalker kabuğu ile kaplamaktadır. Bu yüzden de havuzlar, borular, kanallar ve su yolları kemik görünümlü bir örtü ile kaplanmıştır. Bayramhacılı Kaplıcasının suları karbondioksit taşıyan klora bikarbonatlı alkali ve toprak alkali sular grubundandır. Sıcaklığı 41 C, CO2 gazlı ve tuzludur. Akımı saniyede 3 lt., radyoaktivitesi 11.4 eman, kalevi karbonatlı halojenlerce devamı »

Ukabeyn Oteli – Nevşehir

Ukabeyn Cappadocia Lodge Otel 6 toplam odalı, 15 toplam yatak, 3 kaya odalı, 2 standart odalı, 1 apart odası olan otelin Dağ, tarih manzarası vardır.

Ukabeyn Cappadocia Lodge Otel oda özellikleri, duş, wc, telefon, televizyon Apart odasında ise mutfak malzemesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, utü olarak dizayn edilmiştir.
devamı »

Merit Inn Oteli – Nevşehir

enel Özellikler: Nevşehir’in büyüleyici doğal güzelliklerinin yer aldığı Ürgüp’te Kayseri yolu üzerinde bulunan bu tesis 116 odalı olup restaurant ve barı ile birçok yabancı misafirlerin beğenisini kazanmaktadır.Nevşehir Havaalanına 20 km ., Kayseri’ye 70 km . uzaklıktadır. Geniş yeşil bir bahçe içinde 5 konaklama binası, müstakil restaurant binası, lobby ve resepsiyondan ibarettir.Odalarda TV, minibar, direk telefon, saç kurutma ve küvetli banyo gibi hizmetleri sunmaktadır.

Oda Görünümleri: Otel Merit Inn 1 kral dairesi, 9 suit, 116 oda ve toplamda 250 yatak kapasitesi olan otelin oda özellikleri, direkt telefon, duş ve wc, saç kurutma makinası, banyo, merkezi ısıtma, tv, müzik yayını, minibar ve balkon olarak dizayn edilmiştir.
devamı »

Ciner Oteli – Nevşehir

Genel Özellikler: Ciner Otel 42 Standart ve suit odaları bulunan otelin 100 toplam yatak kapasitesindedir.

Servis ve Hizmetler: Ciner Otelin servisleri, 1 açık yüzme havuzu ve çocuk bölümü, 24 saat oda servisi, resepsiyonda kasa mevcuttur.
devamı »

Yunak Evleri Oteli – Nevşehir

Genel Özellikler: Tarihin gizemli atmosferini evinizin konforunu ve rahatlığını bulabileceğiniz bir ortamı sizlere sunan Yunak Evleri Oteli 7 Suit, 3 Deluxe, 20 standart olmak üzere 30 Odası ile Mağara Otel olarak hizmet vermektedir.

Oda Görünümleri: Ürgüp Otel Yunak Evleri Oda detayları: her bir odası ayrı ve özen gösterilerek dekore edilmiş odalarda, Duş, Wc, Saç Kurutucu, Direkt Telefon, Balkon, (Suit Özel Banyo ve Jakuzi) mevutdur.
devamı »

Kral Oteli – Nevşehir

Genel Özellikler: Kral Otel Otel 32 Toplam Odalı, 70 Toplam yatak, 2 suit Odalı, 28 Standart Odalı, 2 apart oda. Bahçe, tarih manzarası vardır.

Oda Görünümleri: Otelin oda özellikleri, direk telefon, müzik yayını, minibar, uydu tv, buzdolabı, duş, wc, saç kurutma makinası, banyoda telefon olarak dizayn edilmiştir.
devamı »

Ürgüp Evi Oteli – Nevşehir

Genel Özellikler: Ürgüp Evi Otel 13 Toplam Odalı, 24 Toplam Yatak kapasiteli, 2 Suit Odalı, 10 Standart oda, 1 mağara Evi ve Tarih manzarası vardır.

Oda Görünümleri: Otelin Oda Detayları, Direk telefon, balkon, çay/kahve makinesi, kuvet-banyo, wc, saç kurutma makinası, suitlerde jakuzi olarak dizayn edilmiştir.
devamı »

Akuzun Oteli – Nevşehir

Genel Özellikler: Akuzun Otel; Persler dönemine kadar uzayan eski bir isme sahip olan Kapadokya’da 1989 yılında Kapadokya’nın doğal taşı ile inşa edilmiştir. Ürgüp’ün eski evleri arasında bulunan otel geniş bahçesi ile dikkat çekmektedir. Peri bacaları, yeraltı şehirleri, Kapadokya kiliseleri ve evleri ile dünyanın eşsiz bir doğal güzelliğine sahiptir.

Oda Görünümleri: Otelin 33 odası ve 85 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Tüm odalarda; Özel duş, tuvalet, merkezi ısıtma, telefon ve tv, saç kurutma makinesi mevcuttur. Ayrıca küvet ve televizyonlu 4 aile odası bulunmaktadır.

devamı »

Yıltok Oteli – Nevşehir

Oda Görünümleri: Otel Yıltok 179 Oda, 6 suit Oda ve 364 toplam yatak kapasiteli otelin tüm odalarında, telefon, direkt telefon, özel banyo, müzik, uydu tv, mini bar, saç kurutma makinası, balkon, merkezi ısıtma olarak dizayn edilmiştir.

Servis ve Hizmetler: Yıltok Otel bahçe, doktor, tam oda servisi, market, açıkhava parkı, disko, havalandırma, merkezi ısıtma, tv salonu, ücretsiz otopark olarak sıralanmaktadır.
devamı »

Antik Cave House Oteli – Nevşehir

Genel Özellikler: Antik Cave House Ürgüp’ün Mağaralar Mahallesinde yer alıp, Kızılçukur ve Peribacası manzaralı tesiste 3 suit olmak üzere toplam 7 odası bulunmaktadır.

Oda Görünümleri: Takalı Oda, Şömüneli Oda, Hamamlı Oda, Kemerli Oda, İkiz Oda 1, İkiz Oda 2, Konak Odası mevcut olup; Tüm odalarda; bilgisayar sistemleri, sıcak su hizmeti verilmektedir. İsterseniz hem tatilinizi hem de işinizi sakin bir ortamda gün batımı manzarası ile birlikte eviniz olan Antik Cave House de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca odalarda Kettele ve bitki çayı her zaman mevcuttur. Otelin bütün dekorasyonunda kullanılan malzemeler el işlemesi olup, 2 odası jakuzili, 2 odası küvetli, 3 odası duşa kabinli, bir odasında ise hem Türk Hamamı hem de küvet bulunmaktadır. Her odanın kendisine ait banyo ve tuvaleti bulunmaktadır.
devamı »