motel

ŞARKÖY SEDEF MOTEL

İstanbul’a 220 km uzaklıkta olan temiz havası masmavi deniziile tatil yapmak isteyenler için ideal bir tercihtir.İstanbul otagardan hergün ulaşım var.Günde iki otobüs firması seferler devamı »

Avşa adası otelleri

Avşa adası; Otel fiyatları bakımından birçok bölgedeki otel fiyatlarından daha ucuz olduğunu birçok avşa adası ziyaretçisinin yorumlarından gözlemledik. Fiyatların uygun olduğu bir bölgede kim tatil yapmak istemez ki düşüncesi ile sizlere avşa adası otellerini tatıtacağız.

Avşa Adası Oteller & Moteller

– Avşa Anı Motel
– Veli’s Suit Motel
– Palmiye Otel
– Özcan Ürün Motel
– Şeref Apart Motel
– Ayberk Otel
devamı »

Armutlu tonguç motel, YALOVA ARMUTLU OTEL VE PANSİYONLAR

Armutlu tonguç motel – YALOVA ARMUTLU KAPLICA OTEL VE PANSİYONLARI

Erdilli Tesisleri

Tesiste 101 oda ve 250 yatak bulunmaktadır. Üç yıldızlı olarak işletme belgesi alan tesis aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’nın 22.12.2004 tarih ve 22 sayı ile Kaplıca Tesisi İşletme İzin Belgesi’ne sahiptir.
Adres: Kaplıcalar Mevkii Armutlu -Yalova
Tel. No: 0 226 531 41 25
Faks No:0 212 663 41 33

İhlas Armutlu Tatil Köyü
Tatil köyünde 10 blok ve 1348 apart daire bulunmaktadır.
Adres: İskele Mevkii Armutlu -Yalova
Tel. No: 0 226 531 10 00
Faks No: 0 226 531 10 03
Web: http://www.ihlasarmutlu.com/
Kartal Resort
Armutlu Belediyesi’nin mülkiyetinde olup özel bir girişimci tarafından sezonluk işletilen tesisin 80 oda ve 160 yatak bulunmaktadır.
Adres : Kaplıcalar Mevkii Armutlu -Yalova
Tel. No : 0 226 531 01 05
Faks No: 0 226 531 00 98

Birkan Otel
Otelin 11 oda ve 22 yatağı bulunmaktadır.
Adres : Karşıyaka Mah. No: 5 Armutlu -Yalova
Tel. No: 0 226 533 24 47

Bostancıoğlu Otel
Sezonluk hizmet veren otelin 9 oda ve 21 yatağı bulunmaktadır.
Adres : Karşıyaka Mah. No: 8 Armutlu -Yalova
Tel. No: 0 226 531 28 84

Geylan Dinlenme Tesisleri
Tesiste 33 oda ve 106 yatak bulunmaktadır.
Adres : Bayır Mah. Dereağzı Mevkii No: 1 Armutlu -Yalova
Tel. No: 0 226 531 40 67

Dalyan Pansiyon
Sezonluk hizmet veren pansiyonda 20 oda ve 60 yatak bulunmaktadır.
Adres : Bayır Mah. Dereağzı Mevkii No: 31 Armutlu -Yalova devamı »

Büyük otel Eskişehir

Eskişehir BÜYÜK OTEL

eskişehir büyük otelEskişehir, İstanbul ve Ankara arasında bulunan ve bilhassa son yıllarda hızla büyüyüp gelişen bir şehirdir. Buna bağlı olarak ulaşım alternatifleri de çoğalmıştır. Geniş ve konforlu odalarımız, zengin açık büfe kahvaltımız, tam donanımlı toplantı salonlarımız ve kaliteli hizmetimizle emrinizdeyiz.

Uçak:Türk Hava Yolları İstanbul-Eskişehir arasında düzenli olarak günlük uçak seferlerine başlamıştır.

Feribot: İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ise Bursa-İstanbul feribot seferlerini devreye almıştır. Bursa Çevreyolunun da yapılmasıyla Bursa şehiriçi trafiğine yakalanmadan Eskişehir’den Bursa Feribot terminaline ulaşmak neredeyse 1.5 saate inmiştir.

Hızlı Tren:İstanbul-Ankara hızlı tren projesinde orta nokta Eskişehir’dir. Eskişehir-Ankara seferleri başlamıştır. Eskişehir’den Ankara’ya sadece 1,5 saatte ulaşılmaktadır.

BÜYÜK OTEL’E ULAŞIM

BÜYÜK OTEL şehir merkezinde pekçok ana caddenin kesiştiği bir devamı »

büyükada pansiyon fiyatları

Büyükada ayanikola butik pansiyon Ayanikola butik pansiyon oda sayısı :11 adet Odalar çift yataklı banyoludur. Büyükada ayanikola pansiyon fiyatları: 200TL-300TL arasında oda özelliklerine ve hafta içi hafta sonu kategorisine göre değişim göstermektedir. İrtibat numarası: (216)382-41-43

Ayanikola pansiyon (butik)

İstanbullular tatil için uzaklara gitmenize gerek kalmadan doğa ve deniz ortamında olan bütün olanakları ayanikola butik pansiyon ayağınıza kadar getirdi. İstanbul un en gözde ve en kapsamlı adalarından olan Büyükada da hizmet veren ayanikola butik pansiyon kaliteli ve sorunsuz hizmet için elinden gelen bütün gayreti göstermektedir. İstanbulun yorucu şehir ve yapılaşma yorgunluğunu devamı »

enez pansiyonları fiyatları

 

Apart motelimiz Enez sahilinde villalar bölgesinde çam ormanları ile deniz arasında eski Osmanlı Kervansarayı (İngiliz Kışlası) önünde 1998 de hizmete girmiştir.
21 apart daire ve dubleks villalar.
Ayrıca tek ve çift yataklı odalar.
Her apartta 2 yatak odası (1 çift + 2 tek kişilik yatak) olup ilave yatak verilebilir.
Oturma Salonu, Komple Mutfak, Buzdolabı dahil her türlü mutfak eşyası, uydu anteni ve televizyon mevcuttur.
24 saat sıcak su.
50 m genişliğinde 4 km uzunluğundaki Altınkum plajına 100 metre mesafede,
Geniş ön ve arka balkon, devamı »

çağın motel assos

çağın motel assos

çağın motel assos

Çağın Motel Sivrice Mevkii Telefon :0286-7234042

ısparta Kükürtlü Kaynar Suyu

Kükürtlü Kaynar Suyu Keçiborlu’ya 4 km uzaklıktadır. Banyo ve çamur kürleri cilt hastalıkları tedâvisinde faydalıdır.

İspendere İçmesi

İspendere İçmesi Malatya Elazığ karayolu üzerinde Malatya’nın 28 km. doğusunda İspendere köyündedir. içme, ağaçlar arasında açık bir alanda olup, üç kaynaktan çıkan su hem içme, hem de banyo yapma amaçlı kullanılmaktadır. Suyu; sindirim sistemi, idrar yolları ve karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir, il Özel idaresince yaptırılan bir motel ve gazinosu mevcuttur.

Kütahya Ilıca Harlek Kaplıcaları

Ilıca Harlek Kaplıcaları Kütahya’nın kuzeyinde yer alan Ilıca Harlek Kaplıcaları Kütahya – Eskişehir karayolunun 2l.km.sinden 4 km. içeridedir. Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olan Ilıca Harlek Kaplıcaları Bakanlar Kurulu tarafından 23.03.1989 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilân edilmiştir. Kaplıca suları 25-43 C derece sıcaklıkta olup oligometalik sular grubuna girer. Kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat içeren kaplıca suları muhtelif hastalıklara iyi gelmektedir. Kaplıca merkezinde 10 apart, 57 oda ve 168 yatak kapasiteli Harlek Otel, Belediye Belgeli diğer otel ve devamı »

eskişehir

Eskişehir İli, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alır. 29°58′ ve 32°O4′ doğu boylamları ile 39°06′ ve 40°09′ kuzey enlemleri arasında kalan il; kuzeyden Karadeniz, kuzeybatıdan Marmara, batı ve güneybatıdan ise Ege bölgeleri ile komşudur. Seyitgazi tlçesi’nde küçük bir alan Ege; Sîr.cakaya tlçesi’nin tümü ile Merkez ve Mihalıççık ilçelerinin bir bölümü ise Karadeniz Bölgesi’ne girer. Ama Eskişehir, coğrafi karakterini genellikle, büyük bölümüyle içinde bulunduğu İç Anadolu Bölgesi’nden alır.

Kuzeyden Bozdağ-Sündüken Dağları, güneyden Emirdağ, doğudan Orta Sakarya Vadisi, batıdan Türkmen Dağı gibi, doğal sınırlarla çevrili olan il alanı, yaklaşık;}3.653 km2′dir. Bu alanıyla il, Türkiye topraklarının % 1,8′ini kaplamaktadır. il merkezinin denizden yüksekliği ise 792 m’dir.

Eskişehir İli, güneyden Afyonkarahisar’ın Emirdağ ve Ihsaniye; güneydoğu dan Konya’nın Yunak; doğudan Ankara’nın Polatlı, Nallıhan ve Beypazarı; kuzeybatıdan Bolu’nun Göyük; batıdan Bilecik’in Gölpazarı,Söğüt, Bozüyük ve Kütahya Merkez ilçeleriyle çevrelenmiş durumdadır.

Yaklaşık % 22’sini dağların oluşturduğu il yeryüzü şekilleri içinde ovaların payı % 26 dolayındadır . % 94′ü Tarıma elverişli nitelik taşır.

ESKİŞEHİR YERYÜZÜ ŞEKİLLERİ

İç Anadolu’nun kuzeybatı köşesinde yer’ alan Eskişehir lli’nin topografik yapısını, Sakarya ve Porsuk havzalarındaki düzlükler ile bunları çevreleyen dağlar oluşturur. Havza düzlüklerini, kuzeyden Bozdağ-Sündüken Sıradağları, batı ve güneyden ise, İç Batı Anadolu eşiğinin doğu kenarında yer alan Türkmen Dağı, Yazılıkaya Yaylası ve Emirdağ kuşatır.

Bu yapı, I. Zaman kütlelerinin, III. Zaman’daki tektonik hareketler sonucu kırılarak yerlerinden oynamasıyla ortaya çıkmıştır.

Dış etmenlerin uzun süren aşındırmaları sonucu vadiler, genellikle derinleşmiştir.Vadi yamaçları hafif eğimli olup yamaç aşınması güçlüdür. Genç oluşumlar dışında, tepelerle sırtların basık ve yuvarlak olduğu ilde, kapalı havza durumu pek görülmez; denize doğru sürekli bir eğim vardır.

ESKİŞEHİR DAĞLAR: Dağlar, Eskişehir il alanının yaklaşık % 22’sini kaplar. III. Zaman’da oluşmuş bu dağlar, ilin ovalarını çeşitli yönlerden kuşatır. Dağlık alanlarda, farklı aşınma ve çözünme sonucu ortaya çıkan şekiller, genellikle belirgindir. Ovalardan dağlara doğru, çeşitli yükseltilerde uzanan platolar vardır.

BOZDAĞ VE SÜNDÜKEN DAĞLARI: İlin kuzeyim, batı-doğu yönünde, Anadolu’nun iç sıradağlarından Bozdağ ve Sündüken dağları kaplar. Sıranın batı ucunu Bozdağ oluşturur. Bu sıra, daha sonra, Sündüken Dağları adını alır ve uzantıları, doğuda, il sınırını oluşturan Sakarya Irmağı’na dek sokulur.

Bozdağ’m en yüksek noktası 1.534 m yüksekliğindeki Türkmenbaba Tepesi’dir. Tilkilik Tepe, Avlanmış Tepe, Göztepe, Türkmentepe ve Çalcabaşı Tepesi ise öbür önemli yükseltilerdir.

Sündüken Sıradağlan’nın en yüksek noktasını, 1.818 m yüksekliğindeki devamı »

erzincan

Erzincan, 38°16′ve 40°45′doğu boylamları ile 39°02′ve 40°05′kuzey enlemleri arasında kalır; il merkezinin denizden yüksekliği ise 1.218 m’dir.

İl, kuzeyden Giresun İli’nin Alucra; Gümüşhane’nin Şiran, Kelkit, Bayburt; doğudan Erzurum’un Aşkale ve Çat; güneydoğudan Bingöl’ün Kiğı; güneybatıdan Malatya’nın Arapkir; Elazığ’ın Ağın; güneyden Tunceli’nin Çemişkezek, Ovacık ve Pülümür; batıdan Sivas’ın Divriği, İmranlı ve Suşehri ilçeleriyle çevrilidir.
Tektonik bir yapı üzerinde bulunan il toprakları, güneyden Munzur ve Mercan dağları, doğudan Karasu Dağları, kuzey ve kuzeydoğudan ise Kop Dağları’mn batı uzantılarıyla çevrelenir. Batıda Refahiye Dağlan ile Buzbel Dağları bulunur.

% 91,5′i tarıma elverişli olan il topraklarının yaklaşık °?o 60′ını dağlar, % 26’sını da platolar kaplar. Ovaların payı ise % 9 dolayındadır.

Erzincan ili, genellikle dağlar ve platolarla kaplıdır. Dağlar çeşitli yönlerde belli bir sıra içerisinde uzanır. Güneybatıdan Munzur, kuzeybatıdan Refahiye dağları il alanına girer. Doğudan Erzurum’dan gelerek batıya doğru uzanan Karasu ve Kop dağları, il alanını derinlemesine, aralarında geniş düzlükler bırakacak şekilde böler.

Dağ sıraları arasındaki çukurluklarda yer alan ovalar ve düzlükler boğazlarla birbirine, bağlanmış durumdadır. Ovalar ile dağ sıraları arasına akarsularca yarılmış, dalgalı platolar yerleşmiştir.

DAĞLAR: Erzincan il topraklarının yaklaşık % 60′ını dağlar kaplar. Erzurum’ un Aşkale İlçesi’nden batıya doğru uzanan 60 km uzunluğundaki bir boğazdan geçildikten sonra girilen Tercan Düzlükleri, Erzincan Ovası’na açılan Sansa Boğazı’na dek uzanır. Bu düzlükler, kuzeyden ve batıdan Kop Dağları’nın uzantılarıyla çevrilidir. Tercan Düzlükleri’nin bulunduğu ana çukurluğu kuzeyden sınırlayan Kop Dağları, zor geçit veren dik ve düzenli bir sıra oluşturarak Erzurum’un kuzeyinde Gâvur Dağları ile birleşir. Kop Dağları üzerinde, 2.400 m yükseltide, Tercan’ı Bayburt’a bağlayan Alevi Geçidi bulunmaktadır.

Çukurluğun batısında Mülpet ve Keşiş dağlan (Esence Dağları) bulunmaktadır. Kop Dağları, Çayırlı yöresinin batısında iki kola ayrılır. Birinci kol Erzincan il merkezinin kuzeyine doğru uzanır. İkinci kol güneydoğuya dönerek, önce Keşiş sonra Mülpet dağlarını oluşturur. TercanDüzlükleri’ni batıdan sınırlayan Keşiş ve Mülpet dağlan, Kop Dağları kadar dik ve sarp değildir. Keşiş Dağlan ilin en yüksek noktasını oluşturmaktadır (3.537 m) (Şekil 2). Mülpet Dağlan daha geniş ve basık bir kütledir. Üzerinde doğu-batı yönünde Sarıkaya ve Soğanlı geçitleri bulunmaktadır. Çukurluğu doğudan, 3.070 m yüksekliğindeki Dumanlı ile 2.660 m yüksekliğindeki Mayram Dağı (Kılıçkaya Dağları) sınırlar. Güneyinde ise, Koşan, Murdelor ve Eşilbaba dağları bulunur.

Tercan Düzlükleri, batıda Sansa Boğazı ile Erzincan Ovası’na açılır. Tekne biçimindeki Erzincan Ovası’mn kuzeyinde, Tercan Çukurluğu ile Erzincan Çukurluğu’nu birbirinden ayıran Keşiş ve Sipikör dağları, bulunmaktadır. Güneyde, Munzur Dağları’nın uzantısı olan Mercan Dağı ile Katırtepe ve Karacakale dağları vardır. Erzincan Çukurluğu batıdan Refahiye Dağlan’nın uzantısı olan Karadağ (Könem Dağı) ve Dumanlı Dağ ile çevrilmiştir.

Bu dağlar genç olmalarına karşın bitki örtüsünden yoksundur. Eriyen kar ve yağmur sularının yol açtığı sellerle yarılıp parçalandığından, genç görünümleri bir ölçüde yok olmuştur. İl merkezinden 39 km uzaklıktaki Munzur Dağları’nın eteklerinde, karstik yapı içerisinden çıkan derelerin devamı »