konaklama

Saroz erikli pansiyonları ve konaklama

Saroz erikli pansiyonları ve konaklama

Havaların iyice ısınmasıyla tatil yöreleri kalabalığa kavuştu ve otel firmalarıda fiyatları yeteri kadar indirdi. Bu tatil bölgeleri bayramda ve kış aylarındada indirimler yapmaktadır 😉

Hâlâ gidecek bir yere karar veremediyseniz, İstanbul’a sadece 260 km. uzaklıktaki Erikli’yi görmenizi tavsiye ediyorum. Deniz çok temiz, akşamları mutlaka hafif bir esinti var ve fiyatlar oldukça makul.
İşçimen Otel: Erikli’nin 30 yıllık en eski oteli. Yemekleri çok

devamı »

Adana Etnografya Müzesi

Adana Etnografya Müzesi

Kuruköprü mevkiinde yer 1845 yılında inşa edilmiş ancak daha sonra terk edilmiş olan kilise binası müze olarak düzenlenmiştir. “Eski Müze” adıyla de bilinen devamı »

MEB DİNLENME TESİSLERİ

Tesislerde çocuk bahçesi, alakart, kafeterya, disko ve spor alanları da mevcuttur. Gökçeada’da Kuzulimanı na vardıktan sonra tesislere ulaşmak için 22 km’lik karayolu yolculuğu yapmak gerekmektedir. Kendi aracı olmayan misafirler için gemi saatlerinde konulan ücretli servisler ile tesise kolayca ulaşılmaktadır.

Deniz kıyısında kurulu olan Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 300 yatak kapasitesine sahiptir. Odalarda; çift kişilik yatak odası, salon, iki tek yatak, banyo, tuvalet, mutfak ve mini buzdolabı bulunmaktadır. Ayrıca tüm odaların balkonları deniz manzaralıdır. Yemekhanede her devamı »

enez pansiyonları fiyatları

 

Apart motelimiz Enez sahilinde villalar bölgesinde çam ormanları ile deniz arasında eski Osmanlı Kervansarayı (İngiliz Kışlası) önünde 1998 de hizmete girmiştir.
21 apart daire ve dubleks villalar.
Ayrıca tek ve çift yataklı odalar.
Her apartta 2 yatak odası (1 çift + 2 tek kişilik yatak) olup ilave yatak verilebilir.
Oturma Salonu, Komple Mutfak, Buzdolabı dahil her türlü mutfak eşyası, uydu anteni ve televizyon mevcuttur.
24 saat sıcak su.
50 m genişliğinde 4 km uzunluğundaki Altınkum plajına 100 metre mesafede,
Geniş ön ve arka balkon, devamı »

Artur Otel

Artur Otel

Genel Özellikler: Artur Otel, Ege’nin masmavi sularında rahatlamak, Çanakkale’nin antik ve tarihi gizemini keşfetmek ve şehir hayatının stresinden uzaklaşmak için idealdir; sakin, huzurlu ve rahat bir tatil düşleyenler için, mimarisi ve doğası bozulmamış ender tatil yörelerinden Çanakkale merkezde deniz ve güneş eşliğinde bir tatil imkanı sunmaktadır.

Oda Görünümleri: 32 toplam odalı, 64 toplam yatak, deniz, bahçe, şehir manzarası var. Direk telefon, müzik yayını, ücretsiz internet, uydu tv, cine 5, klima, duş, küvet-banyo, wc, saç kurutma makinası

Ulaşım: Gelibolu Peninsula 30 km , Assos 100 km , Truva 30 km, denize 50 m, Atatürk Havaalanı 320 km, şehir merkezinde, Çanakkale merkezde Cumhuriyet Meydanı’nda devamı »

GÖNEN KAPLICALARI

gönen kaplıcaları Balıkesir – Gönen ilçesi merkezindedir. Kaplıcanın bulunduğu yer 600m2’lik bir alanı kaplar. Suyun sıcaklığı yüksek olduğundan, banyo için açık havuzlarda soğutulmuş su kullanılır. Kaplıca suları en çok sodyum sülfat ve sodyum bikarbonat taşır. Banyo kürleriyle her çeşit romatizma, kadın hastalıkları, felç, sinirsel ve ruhsal hastalıklar, içme kürleriyle karaciğer ve safra yolları hastalıklarında etkin şifa sağlar

Gönen İlçesinde bulunan kaplıcanın çok eski bir tarihi vardır. Gönen Kaplıcası, Mısırlılar, Romalılar ve Bizanslılar zamanında işletilmiş ve o tarihlerde büyük bir şöhrete sahip olmuştur. Kaplıca yöresindeki kazılarda termalizm ile ilgili tarihi eserler çıkarılmıştır. Bu tarihi eserler kaplıca müzesinde saklanmaktadır.

Kaplıca Gönen ilçesinin içindedir ve bütün yıl çalışmaktadır. Tedavide kaplıca suyunun şifa veren bütün özelliklerinden yararlanilmasi bakimindan Gönen Kaplicalari eşsiz bir doga harikasidir. Doga, Gönen Kaplica sularina 275 metre derinlikte kaptaj yapmiş, atmosfer sularindan devamı »

Balıkesir BALYA ILICA KAPLICASI

BALYA ILICA KAPLICASI Balıkesir Bandırma yolunun 13.kilometresinden Şamlı’ya ayrılan yola 22 km mesafede bulunur. Suyunda sodyum, kalsiyum, klor, sülfat vardır. Suyun sıcaklığı 61,5C’dir.

Romatizma, siyatik, kireçlenme, bazı cilt ve deri hastalıklarına iyi devamı »

Kars akarsuları

Kars il toprakları bütünüyle Hazar Denizi Ana Havzası’nda yer almaktadır.

HAZAR DENİZİ ANA HAVZASI: Türkiye’de ve Bağımsız Devletler Topluluğu topraklarında büyük alanlar kaplayan Hazar Denizi Ana Havzası’nın küçük bir bölümü Türkiye sınırları içindedir. İl topraklarından kaynaklanarak doğu yönünde akan Araş ve Kura ırmakları da önemli alt havzalar oluşturmaktadır.
Yaklaşık 7.000 km2 alan kaplayan Kura Irmağı Havzası, Kısır Dağı ile Allahüekber Dağları’nın oluşturduğu çizginin kuzeyinde kalmaktadır. Düzenli sıradağlarla çevrili Kura Havzası, çok yüksektir. Havzayı batıdan çeviren Yalnızçam Dağlan, Kuzey Anadolu Kenar Sıradağları ile birleştikten sonra, Posofun batısında ülke sınırları dışında sürerek Gürcistan Dağları’yla birleşir. Doğuda Çıldır Gölü Havzası’nın su bölüm çizgisine dek uzanır. Genel yapı açısından Araş Havzası’na benzeyen Kura Havzası’nda ovalar daha parçalı ve küçüktür. Karadeniz’e yakın olması nedeni ile yağışlar görece fazladır. Yağışın da olumlu katkısı ile özellikle havzanın batısını kuşatan dağlar zengin ormanlarla örtülüdür.

Kura Havzası il sınırları dışına taşmaz. Oysa, Araş Havzası, Erzurum İli’nin önemli bir kesimini de kapsar. Erzurum-Tekman Yaylası ile Pasinler yöresinden kaynaklanan Araş Irmağı, Karasu Irmağı’nın tersine doğu yönünde akarak, Kars İli’ne girer. Kars’ta Allahüekber Dağları-Kısır Dağı-Çıldır Gölü ve Akbaba Dağı çizgisinin güneyinde kalan bütün kesimler Araş Havzası’na girmektedir. İl sınırları içinde havza tabam, büyük çöküntü koridorları oluşturduğundan, bu kesimdeki ovalar büyüktür ve peş peşe sıralanmaktadır.

Ülke topraklarında 27.548 km2 alan kaplayan Araş ve Kura havzalarının büyük bölümü Karsİli’ndedir.Havzaların ortalama yıllık su hacmi 6 milyar m3 dolayındadır. Havzalarda yer alan 810.900 hektar ovalık alanın 483.300 hektarı sulanabilir niteliktedir.

Araş Irmağı: Araş Havzası’nın ana akarsuyudur. Bingöl Dağı’nın kuzeybatı eteklerinden kaynaklanan Araş Irmağı, kuzeye doğru akarak Erzurum-Pasinler Ovası’na girer. Burada ırmak batıdan gelen Pasin Çayı ile birleşerek güçlenir. Karasu Irmağı’nın tersine,doğu yönünde akan Araş Irmağı’na, Pasinler Ovası’ndan geçtikten sonra kuzeyden Zivin, güneyden Velibaba çayları katılır. Akarsu bu noktadan sonra Kağızman’a dek iki sıradağ arasında yer alan derin ve sarp boğazlardan geçer. Araş, Kağızman yöresinde, yaklaşık 10 km genişlikteki vadi tabanında oluşmuş ovaların ortasından akan ırmak daha sonra, devamı »

The Madison Oteli – İstanbul

Madison Otel, eğlence, sanat, kültür, iş ve alışveriş merkezlerine yakın konumda bulunmaktadır, gizemli ve mistik özelliklerin modernlik ile birleştiği İstanbul Taksimdedir.

2 suit oda olmak üzere, toplam 108 odalı, 207 yatak kapatisesindedir. The Madison oda özellikleri: Direk telefon, minibar, kasa, internet bağlantısı, tv (uydu yayınlı) bulunmaktadır.
devamı »

Golan Kaplıcaları

Golan Kaplıcaları Elazığ Karakoçan ilçesine 18 km. uzaklıktaki Yoğunağaç Köyü’nde, Peri Çayı’nın güney kıyısında bulunan Golan Kaplıcalarının suyu 400 m. derinlikten kaynamaktadır. Su 43-60 C. sıcaklığında olup, artezyen debisi 25 lt/sn’ dir. Elazığ’ın önemli bir yer altı zenginliğini oluşturan Golan Kaplıcaları 1991 yılında işletmeye açılmıştır.

golan kaplıcaları, yoğun ağaç karakolu, golan kaplıcaları telefon numarası, elazig yogunagac kaplicalari, hotel yoğunağaç, uydu görüntüsü, nemrut dağı kaplıcası, konaklama, devamı »

Ergün Oteli – Alanya

8 aile Odası, 62 Odalı ve 130 Toplam Yatak kapasiteli. Ergun Otel’in odalar’ın da, Direkt Telefon, Kasa, Balkon, Duş Cabin, WC ve Teras mevcut.

Hizmetler: Doktor, Tam Oda Servisi, Evcil Hayvan Kabul Ediliyor, Açıkhava Parkı.
devamı »

ÇORUM – Boğazkale HATTUŞ

ÇORUM – Boğazkale HATTUŞ Günümüzden 5 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanan Boğazkale’de, ilk organize devleti kuran Hititlerin, ilk başkenti Hattuşa bulunmaktadır. Hattuşa Anadolu’nun kalbinde, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış ülkemizdeki 9 değerden biridir.

Hitit uygarlığı en az Mısır Uygarlığı kadar eski ve zengin bir uygarlıktır. Hititlerle Mısırlılar arasında yapılan Kadeş Antlaşması metin tabletleri Boğazkale’de bulunmuştur. Ayrıca, Hattuşa’nın en büyük ve etkileyici kutsal mekanı, şehrin dışında yeralan, yüksek kayalar arasında saklanmış Yazılıkaya Kaya Tapınağı’dır. Tapınak’ta 90’tan fazla tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratıklar kaya yüzeyine işlenmiştir.
Boğazkale İlçesi , Sungurlu İlçesine bağlı bir bucak merkezi iken ; 1987 yılında yörenin turistik durumu dikkate alınarak ilçeye dönüştürülmüş ve Çorum’a bağlanmıştır.İlçe olmadan önce ; Boğazköy ismini taşıyan yerleşim yeri, Çorum İlinin 82 km güneybatısındadır.

Hattuşa ve Yazılıkaya’nın keşfi 1834 yılında olmuştur.1835-1894 yılları arasında çeşitli yabancı arkeologlar tarafından ferdi çalışmalar yapılmış ; 1904 yılından itibaren ise Alman Doğu Kültürleri Araştırma Merkezi tarafından kazı çalışmaları başlatılmıştır.1939 yılından bu yana da kazılar, aralıksız olarak devam etmektedir.

Boğazkale Hattuşa ve Yazılıkaya ören yerleri 02.10.1998 tarihinde Milli Park olarak ilan edilmiştir.

Tarihçe:Boğazkale, Hitit uygarlığının başkenti Hattuşa’ın bulunduğu şehirdir. İlk yerleşim Kalkolitik çağda başlamış; ilk Tunç çağında Hattiler’in sonra Asur ticaret kolonilerinin mekanı olan Hattuşaş, Hititler döneminde başkent olmuştur. Böylece ilçenin gerçek tarihi, M.Ö.2000 yıllarında başlamış devamı »