istanbul tatil köyleri

DAMAD İBRAHİM PAŞA KÜLLİYESİ

İstanbul Şehzadebaşı’ndadır. 1720′de Nevşehirli Damad İbrahim Paşa yaptırmıştır. Yapılar bir avlu çevresine dizilmiştir. Bunlar Damad İbrahim Paşa Darülhadisi olarak anılmaktadır. Çeşme, sebil ve mezarlık cadde üstündedir. Taçkapı, Şehzade Camisi yönündedir. Taçkapının sağındaki oda, mescit işlevindedir. Kitaplık, mescidin karşısında, kare planlı bir yapıdır. Kubbe trompları mukarnas frizlidir. Güney ve batısı revaklıdır. Yapının kalem işi süslemeleri Lale Devri özellikleri göstermektedir. Medrese odaları avluyu U biçimi çevrelemektedir. Sekiz köşeli, mermer şadırvan devamı »

1. ABDÜLHAMİD KÜLLİYESİ – İSTANBUL

1. ABDÜLHAMİD KÜLLİYESİ

İstanbul Bahçekapı’dadır. Yapımına I. Abdülhamid döneminde 1775/1776′da başlanmıştır. Külliyenin en önemli özelliği, medrese dershanesinin mescit olarak kullanılmasıdır. İmaretin klasik üslupta büyük bir yapı olduğu bilinmektedir, ancak günümüze ulaşmamıştır. Ticaret Borsası olan medreseyi, 1781′de Mimar Mehmed Tahir Ağa yapmıştır. İki katlı, avlu çevresinde dizili revaklı odalardan oluşan, klasik üslupta bir yapıdır. Köşesinde iki katlı, çapraz tonoz örtülü kitaplık bulunmaktadır. Avludaki mermer şadırvan Barok üsluptadır. Mimar Mehmed Tahir Ağa’nın 1789′da yaptığı türbe, köşeleri yuvarlatılmış kare mekân biçimindedir, üstü kubbelidir. Hamidiye Türbesi de denilmektedir. Türbe girişi revaklıdır. Pencere ve kapıları sedef kakmalıdır. Burada I. Abdülhamid, IV. Murad ve şehzadeler gömülüdür. Mermer sebil, Barok devamı »

Yiğitalp Oteli – İstanbul

Yiğitalp Otel İstanbul’un tarihi mekanlarına yürüyüş mesafesi uzaklıkta bulunmaktadır.

Toplam 83 oda, 165 yatak kapatiseli olup, 5 suit odası ve 3 bağlantılı oda bulunmaktadır. Yiğitalp Otel oda özellikleri; merkezi (ısıtma ve soğutma), özel banyo, fön makinası, telefon (uluslararası görüşmelere açık), tv (uydu ve pay tv yayınlı), müzik yayını, mini bar bulunmaktadır.
devamı »

İstanbul – My Dora Oteli

Odalarda sunulan su,soda,nescafe&krema,çay servisleri ile lobi katında yer alan açık büfede sunulan sıcak içecekler,cookie servisleri ücretsizdir.

Şehrin merkezinde, heryere kısa mesafede bulunan My Dora Otel; Eminönü,Karaköy,Beşiktaş ve Taksim’e 20 dk İstanbul Boğazına 30 dk dır.
devamı »

Grand Liza Oteli – İstanbul

Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Kapalı çarşı gibi tarihi ve turistik yerlere Grand Liza Otel yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.

Grand Liza Otel özellikleri; toplam 36 oda, 55 yatak kapatisesindedir. Grand Liza oda özellikleri; havalandırma, mini bar, direkt telefon, müzik yayını, internet bağlantısı, tv (uydu yayınlı), banyo, wc, duş, fön makinası mevcuttur.
devamı »

Sur Oteli – İstanbul

İstanbul’un tarihi eserleriyle çevrili, temiz ve rahat odaları, suiti, lobi-barı ve 24 saat açık terasıyla bir aile otelidir Sur Otel. Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Kapalıçarşı’ya yürüyerek sadece beş dakikalık mesafededir. İstanbul Otel Sur, 120 yıl önce yapılmış ve en son 1999’da yenilenmiş deniz manzaralı bir Osmanlı evidir.

Sur Otel suit odası olmak üzere toplam 10 odadan oluşmaktadır. Oda özellikleri; merkezi ısıtma, klima, tv (kablolu yayınlı), telefon, mini bar, banyoda ( wc, duşakabin, 24 saat sıcak su,fön makinası) mevcut bulunmaktadır.

devamı »

Sarı Konak Oteli – İstanbul

Otel Sarı Konak İstanbul’un tarihi merkezinde pek çok tarihi yere yürüyüş mesafesi uzaklıkta bulunan Sarı Konak Otel misafirlerine Sultanahmet’te hizmet vermektedir. Sarı Konak Otel özellikleri; toplam 19 oda ile hizmet vermekte olan Otel’in oda özellikleri; klima, tv, telefon, banyo, wc, küvet, fön makinası mevcut bulunmaktadır.

Otel Sarı Konak odalarımızda ikişer adet tek kişilik yatak veya iki kişilik yatak, hepsinde özel banyo (duşlu veya küvetli), 24 saat sıcak su ve saç kurutma makinası vardır. Klima ve odalardan doğrudan telefon çıkışı tüm odaların standart özelliğidir. Ayrıca standart odaların özelliklerine ek olarak cumbalı iki delüks oda da uluslararası kanalları gösteren tv, mini bar ve kasa da bulunmaktadır. Ayrıca cumbalı odalarımız, standart odalara kıyasla daha büyüktür. Ön büroda bulunan kasalar misafirlerin hizmetindedir.
devamı »

Anzer Beach Oteli – İstanbul

Özel plaj, havuz (kapalı), masaj, sauna, jakuzi, spor salonu, mini club, çocuk oyun alanı ve 200 kişi kap. disko olanaklarından ek ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

Kumburgaz Anzer Beach Otel, Tüyap fuar alanına 12 dk mesafede olup, modern ve konforlu sitille dizayn edilmiş ve 2006 yılında hizmet vermeye başlamıştır.
devamı »

Hilton Oteli – İstanbul

İstanbul’un kalbinde, 15 dönüm bahçe içinde yer alan Hilton İstanbul, Atatürk Havalimanı’na yarım saat uzaklıkta, şehrin iş,alışveriş ve eğlence bölgelerine çok yakın mesafede ideal bir konumdadır. Bahçe ve nefes kesen boğaz manzarasına hakim, her biri balkonlu lüks odalar konukların rahatlığı için en iyi şekilde tasarlanmıştır.

Hilton Harbiye Otel; 498 toplam oda, 17 delux oda, 13 suit oda, 4 özürlü odası, 51 executive oda, 413 standart oda, deniz, bahçe manzarası mevcut, oda özellikleri; direk telefon, balkon, minibar, kasa, internet bağlantısı, kablo tv, split klima, duş, küvet-banyo, wc, bide, saç kurutma makinası, banyoda telefon.
devamı »

The Marmara Pera

İstanbul, Beyoglu semtinin tarihi Pera civarinda yer alan The Marmara Pera zarifligi ve sehrin gece yasaminin en gözde yerlerine kolay erisim ile Istanbul?un tarihi dokusu içinde son derece ideal bir konumda misafirlerine hizmet vermektedir.

The Marmara Pera Otel;16 junior suit, 2 executive suit, presidential suit ve 2 club odası ile toplam 367 odadan oluşmaktadır. The Marmara Pera Oda Özellikleri; Banyo: wc, duş veya kuvet, fön makinesi, elektronik sistem kartlı oda kilidi, direkt telefon, sesli mesaj, internet bağlantısı, Tv, su ısıtıcısı, minibar ve oda özelliğine göre farklı detaylarda bulunmaktadır. Yiyecek ve İçecekler
devamı »

Cordial Oteli – İstanbul

Cordial House’da odalar temiz ve zevkli döşenmiştir. Otel özel banyolu 40 adet tek, çift, üç kişilik odalar ve aile odaları ile hizmet vermektedir.Odaların tamamı konforlu yataklar, vantilatör, renkli televizyon ve telefonla donatılmıştır. Odalar merkezi ısıtma sistemiyle ısıtılmaktadır. Şehrin eski bölümünde muhteşem bir konumda temiz, güvenli ve samimi bir atmosferde konforlu odalar mevcuttur. Kapalı Çarşı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi gibi önemli tarihi mekânlara yakındır.

Bütün odalarda duşlu özel banyo (24 saat sıcak su) vardır. Odalar aydınlık ve konforludur. 24 saat oda servisi mevcuttur.
devamı »

Anı Oteli – İstanbul

Anı Otel Özellikleri 19 Oda, 43 Yatak olmak suretiyle 18 Standart Oda,1 Balayı Suiti mevcuttur.

Duş, Wc, Saç Kurutma makinası, Jakuzzi , Yangın Alarmı , Uyandırma Servisi, Balkon, 24 Saat Oda Servisi , Uydu TV , Kablosuz Internet ve Merkezi Isıtma Sistemidir.Ayrıca odalarda Dağ Manzarası, Deniz Manzarası , Bahçe Manzarası ve Orman Manzarasıda bulunmaktadır
devamı »