istanbul pansiyonlar

İstanbul kuş evler

Türk mimarisinde kuş evleri Klasik Dönem Osmanlı mimarisiyle (XV. yy) birlikte ortaya çıkmış, XIX.yy sonlarına değin ulusal mimarinin ilginç bir ayrıntısı olarak sürmüştür.
Kuş evlerinin en güzel örnekleri İstanbul’un anıt yapılarında görülebilir. Yangınlar yüzünden günümüze ancak taş ve tuğladan yapılanları ulaşabilmiştir.
Kuş köşkü, kuş sarayı da denilebilen bu evler, yapıların bol güneş alan, sert rüzgârlardan korunaklı yüzlerine ve ulaşılamayacak yüksekliklere yerleştirilmiştir.
Kuş evlerinin bulunduğu yapılar çok çeşitlidir. Bunlara değişik yüzyıllardan şu örnekler verilebilir:
XVI. yy’dan Süleymaniye ve Bali Paşa camileri, Büyükçekmece Sokullu Mehmed Paşa Köprüsü.
XVII. yy’dan Yeni Cami.
XVIII. yy’dan Nuruosmaniye, Fatih, Laleli, Üsküdar Ayazma, Selimiye camileri; Çarşıkapı’da Kara Mustafa Paşa Medresesi, Saraçhane’de Hüseyin Paşa Medresesi ve Mektebi, Bayezid Seyyid Hasan Paşa Medresesi, Fatih’te Feyzullah Efendi Medresesi, Vezneciler’de Ragıp Paşa Mektebi, Ayasofya’da I.Mahmud Kütüphanesi, Laleli’de Sultan III. Mustafa Türbesi, Büyük Yeni Han, Laleli’de Çukurçeşme Hanı, Bayezü’ta Hasan Paşa Ham.
XIX. yy’dan Balat’taki kimi evler ve Darphane.
Her çeşit teknik kaygıdan uzak bu süsyapıları, mimari biçimleriyle iki gruba ayrılır. Birinciler, yapıların yüzünde tek ya da yan yana birkaç küçük delikten oluşur. Bunların dışa çıkıntısı ya çok azdır, ya da hiç yoktur. Süleymaniye Camisi, Yeni Cami ve Büyükçekmece Sokullu Mehmed Paşa Köprüsü’ndeki kuş evleri bu türe örnektir. İkinci gruptakiler, bulundukları yüzeyden çıkıntılı, özenle yapılmış evlerdir. Kimileri konsollar üstünde cumba gibi ileriye doğru uzanır. Yüzleri, kemerli kapı ve kafesli pencerelerle süslü, üstleri çatı ya da kubbeçiklerle örtülüdür. Kimileri de sütuncukların taşıdığı revaklarla çevrili, birbiri üstünde yükselen balkonlu çok katlı yapılardır.
Olağanüstü işçilikleriyle en görkemli kuş köşkleri, Üsküdar’daki Cedid Valide, Ayazma ve Selimiye camilerindekilerdir.
Cedid Valide Camisi’ndeki kuş köşkleri minareleri, yüksek kasnaklı devamı »

Zümrüt Oteli – İstanbul

Zümrüt Otel; İstanbul Anadolu yakasının Merkezi Kadıköy de yer almaktadır. Her detayında konforu, modern çizgisi ve huzurlu ortamıyla dikkat çeken odalara sahiptir.


Zümrüt Otel; mini bar, uydu televizyon kanalları, 4 seçenekli klima sistemi, müzik yayını, özel kasa, direkt telefon, wireless, uyandırma servisi ve 24 saat oda servisi mevcuttur.

Servis ve Hizmetler: Kuru temizleme ünitesi, ütü odası, 24 saat açık otoparkı ve danışma hizmetleri ve en iyiyi sizlere sunmayı amaçlıyor.

Ulaşım: Atatürk Havaalanına 45 dk, Sabiha Gökçen Havalimanına 20 dakika uzaklıktadır.

Yeme ve İçme: Açık büfe kahvaltı salonunda zengin menü seçenekleri sunulmaktadır.

Oda Özellikleri: | Duş / Wc | Tv | Kablolu Tv | Merkezi Isıtma |

Genel Özellikler: | 24 Saat Ön Büro | Lobi |

Yeme ve İçme Alanları: | Restoran | devamı »

İSTANBUL’DA UCUZ PANSİYONlar

Gökçe Pansiyon

Öğrencilere , Bekarlara, Çalışanlara, Yurt arayanlara ve Tüm İhtiyaç Sahiplerine ..

Ortopedik Yatak

24 Saat Sıcak Su

Haftalık Çamaşır Yıkama

Mescid

Kütüphane

Kablosuz İnternet Keyfi

Herşey Dahil Aylık Sadece: 200 TL

Günlük: 15 TL

devamı »

KÖPRÜLÜ KÜLLİYESİ – İSTANBUL

KÖPRÜLÜ KÜLLİYESİ – İSTANBUL Divanyolu’ ndadır. 1661′de Köprülü Mehmed Paşa yaptırmıştır.Mescit,medrese, türbe, çeşme, sebil, kitaplık, han ve dükkânlar geniş bir alana yerleştirilmiştir. Küçük külliyede hanın çok büyük tutulması, XVII. yy’da bu kesimin ticaret yönünden devingenlik kazandığını göstermektedir. Sekiz köşeli mescit , dönemin özelliği olarak, dershane işlevini de üstlenmiştir. Medresenin revaklı, kubbeli odaları mescidi L biçimi sarmaktadır. Türbe 8 köşelidir. Köşeler, sütunlarla yuvarlat ılmışt ir. Kemer aralan tunç kafeslidir. Burada, Köprülü Mehmed Paşa, Fazıl Ahmed Paşa ve Ayşe Hanım gömülüdür. Çeşme, mescidin sokak yönündeki duvarın-dadır. Taş kemerli, rumî ve rozet süslemeli yapının 1661 tarihli yazıtı vardır. 1661 tarihli kitaplığı Fazıl Ahmed Paşa yaptırmıştır. Yapı, sütunlara oturan kubbeli revak ve kubbeli bir kare mekân planındadır. Vezir Hanı, iki katlı, orta avlu çevresinde dizili revaklı odalar planında bir yapıdır. Birinci kat oda ve revakları beşik tonoz, ikinci kattakiler ise kubbe örtülüdür. Avlunun ortasında mescit bulunmaktadır.

Point Oteli – İstanbul

NewPoint Otel delux, junior suit, senior suit oda olmak üzere toplam 194 odadan oluşmaktadır.


NewPoint Otel; havalandırma, lcd ekran tv (uydu ve interaktif yayınlı), minibar, telefon, internet bağlantısı, banyoda (wc, duşakabin, fön makinası)

devamı »

Amiral Palace Oteli

Amiral Palace Otel Topkapi Sarayi, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii ve Kapali Çarşı gibi tarihi ve kültürel merkezlere yürüyüş mesafesi uzaklıkta olup, İstanbul’un eşsiz manzarası ile tarihi konak zerafetini misafirlerine Amiral Palace Otel yaşatmaktadır.

Amiral Palace Otel özellikleri: özel dekore edikmiş toplam 32 konforlu odadan oluşmaktadır. Amiral Palace Otel oda özellikleri; Merkezi klima, direkt telefon, banyo, saç kurutma makineası, lcd ekran tv (uydu yayınlı), minibar, elektronik şifreli kasa ve kablosuz internet baglantısı mevcuttur.

devamı »

Amisos Oteli – İstanbul

Sultanahmette göz alıcı bir mimaride özel olarak dekore edilmiş olan Amisos Otel sınırsız konforu ve şıklığı konuklarına sunmaktadır.Tüm odalarında misafirlerinin konforu için gerekli olan her türlü ekipman düsünülmüş olup, minibar, klima, direct telefon, oda servisi, günlük oda temizliği, bornoz vs standart sunulmaktadir.

Blue (mavi) oda, spring oda, green (yeşil) oda, rose (gül) oda, flower (çiçek) oda, black (siyah) oda, pink (pembe) oda, jasmine oda, gold oda, Aya Sofya suit ve Topkapı suit olmak üzere herbiri birbirinden farklı renkte ve sitilde özel olarak dekore edilmiş toplam 26 oda bulunmaktadır. Tüm odalarda; havalandırma, özel yapım halı kaplama (bazı odalarda ahşap parke), el yapımı ahşap mobilya, antialerjenik özel yapım duvar kağıdı, ortopedik yatak, el yapımı perdeler, çift cam, ses izolasyonu, lcd ekran tv (uydu yayınlı), direkt telefon, minibar, elektronik kasa, elektronik kapı kilidi, tüm banyolarda, fotoselli elektronik özel imalat koku yapmayan klozet (kendi kendine sterilize), saç kurutma makinası, flotal ayna, vakumlu evye altı dolap, duşakabin (bakteri tutmayan cam), bornoz, vs. suit odalarda ise her birinin kendine has özelliği olup, bazılarında masajlı duş (grohe) veya sauna mevcuttur.

devamı »

Radisson SAS Conference Airport Oteli – İstanbul

Radisson SAS Conference&Airport Otel İstanbul, şehir merkezine sadece 20 km uzaklıkta olan CNR Fuar Merkezine ve Dünya Ticaret Merkezine en yakın 5 yıldızlı otel konumundadır. Misafirlerin rahatlığı düşünülerek dekore edilmiş 326 odası bulunmaktadır.

Superior Class oda ve engelli misafirler için özel hazırlanmış 3 adet odadan oluşan toplam 326 oda bulunmaktadır. Tüm odalar da kablosuz high-speed wi-fi / internet servisi vardır. Talep halinde sigara içilmeyen odaları mevcuttur. Büyük çift kişilik yatak veya iki yataklı standart odalarında rahatlığınız için kablosuz internet de dâhil olmak üzere tüm detaylar düşünülmüştür. Superior class odalar da talebe bağlı yatak açma servisi yapılmaktadır. Business class oda; iş amaçlı seyahat eden iş adamları için ideal olarak yenilenen business class odalar, süper kahvaltı büfesi, günlük gazete, nespresso makinesi, günlük bir takım elbise ütüleme ve talebe bağlı yatak açma servisi ile misafirler için ekstra bir kanape sunmaktadır. Junior suit oda, banyoda jakuzi ve misafirler için ekstra bir kanepe bulunmaktadır. Executive suit oda; iş adamları ve tatilde olan aileler için idealdir. Executive suit odalarda çift banyo (biri jakuzilidir), geniş bir oturma odası ve business class odalardaki diğer tüm avantajları bulunmaktadır.
devamı »

Vicenza Oteli – İstanbul

Otelde 83 standar, 1 suit, oda ve 1 engelli odası bulunmaktadır. Lobbyde engelli tuvaleti ve her katta 4 adet sigara içilmeyen oda mevcuttur. Odalar deniz ve şehir manzaralıdır.

Odalarda,banyo, wc, duş, fön makinası, banyoda ve odada direkt telefon, kasa, mini bar, tv (uydu yayınlı) ve klima bulunmaktadır. Ayrıca iş amaçlı konaklamak isteyen misafirler için toplam 5 kişilik yatak kapasiteli 60 m lik odada hem toplantınızı yapabileceğiniz hem de konaklayabileceğiniz iki ayrı bölüm bulunmaktadır. Bu özel tasarlanmış odalarda buhar banyosu da bulunmaktadır.
devamı »

Sevila Oteli – İstanbul

Otel, tarihin merkezinde tarih kokan konumu ve modern dizayn iyi hizmetiyle sizi evinizde hisettirecektir.

Otel, 10 standart oda, 2 suit oda ile 30 yatak kapasitelidir.Odalarda, tv, telefon, klima, kalorifer, kasa, minibar, wc, duş, saç kurutma makinası mevcuttur.
devamı »

Divan Oteli – İstanbul

Taksim Divan Otel misafirlerine; 50 yıllık tecrubesi, modern ve konforlu hizmet kalitesini sunmaktadır.Bankalar ve iş dünyasının önde gelen şirketleri ile aynı caddede bulunan otel, Taksim metro istasyonu ile Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na yürüme mesafesinde.

Divan Otel; 94 Özel oda, 68 Deluxe oda, 12 Suit, Handicapped oda olmak üzere toplam 176 odadan oluşmaktadır. Divan Otel Oda Özellikleri; Havalandırma, Banyo: wc, duş, fön makinesi, banyoda ve odada direkt telefon, Tv. uydu ve kablolu yayınlı (istek olunca Digiturk),internet bağlantı hattı, kasa (elektronik), kartlı sistem oda kilidi özellikleri bulunmaktadır.
devamı »

Yaşmak Sultan Oteli – İstanbul

Yaşmak Sultan Otel İstanbul’un kültürü, tarihi ve alışveriş merkezlerinin bütünleştiği bir konumda, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya’ya yürüyüş mesafesindedir. Yaşmak Sultan Otel Özellikleri: Özel tasarlanmış Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Boğaz manzaralı Sultan suite, delux ve sigara kullanılmayan odalar olmak üzere toplam 84 odadan oluşmaktadır.

Yaşmak Sultan Otelde Banyoda ( wc, küvet, fön makinesi, telefon, istek olursa ücretsiz olarak: traş köpüğü, traş bıçağı, tarak, pamuk, bayan sıhhi malzemesi, diş fırçası ve macunu), klima, direkt telefon, internet bağlantısı, Tv. (uydu yayınlı), mini bar, kasa mevcuttur.
devamı »