içmeceler

Ayaş İçmeceler ve Kaplıcalar – ANKARA

Ayaş İçmeceler ve Kaplıcalar, içme olarak dünyada bu özelliklere sahip üçüncü bir su yoktur. Banyo olarak da şifalı etkisi bakımından yurdumuzda bulunan diğer sıcak kaplıca sularının başında yer alır. TESİSİMİZ 12 AY AÇIKTIR.

ayas

Sağlık Kurul raporu veya heyet raporu ile kaplıca tedavisi görmek isteyenler tesisimizden faydalanabilmektedirler. Kendilerinden konaklama ücreti tam olarak alınmakta, verilecek fatura ile kurumlarının ödeyeceği rakamı geri alabilmektedirler.

ankara ayas icmeceleri

Ayaş içmeleri Romatizma, lumbago, siyatik, nevralji, nevrit, polinevrit, kadın hastalıkları, kırık ve çatlaklardan sonraki mafsal yapışıklıklarında, havuz banyosu en uygun tedavidir.

Ayrıca hiçbir rahatsızlığı olmayanların bile senede bir defa içme kürü yapmaları çok faydalıdır. İnsan vücudu devamı »

Hamamboğazı Kaplıcası

Hamamboğazı Kaplıcası Suyunda bol miktarda karbondioksit, bikarbonat, toprak alkalin bulunan bu kaplıca, Tuzlusu olarak da adlandırılır. Su sıcaklığı 25 derece olduğu için, içimi serinlik vermektedir. Suyunda bulunan bol miktarda karbondioksit gazı sayesinde içimi çok kolaylaşmıştır. Yaz aylarında ziyaretçilerinin çok olduğu söylenmektedir. Özellikle Aksaray ‘lılar yaz mevsiminde buraya akın ederler. Banyosunun şifa verdiği söylenemez fakat içiminde, safrakesesi devamı »

Ilısu Kaplıcası

Ilısu Kaplıcası İl Merkezine 63 km. uzaklıkta olup Göynücek İlçesi Ilusu Köyü’nde bulunmaktadır. Suyunun sıcaklığı 25 C° dir. Tesis ve konaklama devamı »

Hamamözü Termal Tesisleri

Hamamözü Termal Tesisleri İl merkezine 90 km. uzaklıkta Hamamözü İlçe merkezinde bulunmaktadır. Suyunun sıcaklığı 42.5 C° dir. Halen faaliyette bulunan Eski Hamam (Tel:787 60 30) ile 3 yıldızlı Gimpaş Otel (63 oda, 136 yatak) bünyesinde bulunan yüzme havuzu ve Türk Hamamları bulunmaktadır.

Demre İçmeleri

Antalya Mevkii Demre Sıcaklık15 derece Özelliği Sodyum klorür, bromür, sülfüt Hangi Hastalıklara İyi Gelir Hazım bozukluğu, bağırsak parazitleri

Ciskara Maden Suyu Artvin

Ciskara Maden Suyu artvin İl merkezine 20 km uzaklıktadır. Romatizma hastalıklarına iyi gelmektedir.

Zeytinlik Kaplıcası Artvin – Merkez

Artvin Zeytinlik Kaplıcası artvin İl merkezinin 5 km güneyinde Zeytinlik köyünde yer almaktadır. Mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir.

Güzelçamlı İçmesi Aydın

Kuşadası ilçesinin güneyindedir. Kayaların dibinden çıkan şifalı bir sudur. Midenin, bağırsakların çalışmasını düzenler. Yatıştırıcı bir etkisi vardır.

PAMUKÇU KAPLICASI

PAMUKÇU KAPLICASI Balıkesir’de 18km uzaklıktadır. Sıcak suyun sıcaklığı 67 C’dir. Sodyum sülfat klorürlü, hipertermal bir maden suyudur. Romatizmal hastalıklara, üst solunrum yolları rahatsızlıklarına, metabolik hastalıklara iyi gelmektedir.

HİSARALAN KAPLICASI

HİSARALAN KAPLICASI Sındırgı ilçesine 20km Sındırgı-Simas asfaltına 500m uzaklıktaki Hisaralan köyündedir. Suyun ısısı 84-90C’dir. Radyoaktivite miktarı 2,6-4 emadır. Çok sıcak olan sular sodyum bikarbonatlı maden suyudur. Başta hareket sisteminin ağrılı devamı »

GÜRE KAPLICASI Balıkesir – Edremit

GÜRE KAPLICASI Edremit ilçesine bağlı Güre Kasabası sınırları içindedir. Kaplıca mahallinin denizden yüksekliği 3 metre olup, denizden uzaklığı 300 metre kadardır. Ege Bölgesinde, Truva’dan Bergama’ya kadar uzanan turistik bölgenin merkezinde, Edremit’in 12km batısında, Kazdağı’nın yamaçlarında zeytinlikler arası Akçay’a 3km kadar uzaklıktaki Güre Kaplıcaları bir sağlık ve dinlenme yeridir.

Bu kaplıcanın orjinal olan bölümlerinin ilk çağ Roma hamamı özellikleri taşıdığı görülmektedir. Radyoaktif özelliği vardır. Suyun sıcaklığı 64C’dir. Romatizma, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, guatr, kireçlenme, sedef, böbrek taş ve kumları ile karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ulaşım ve devamı »

BİGADİÇ HİSARKÖY KAPLICASI

BİGADİÇ HİSARKÖY KAPLICASI ASARKÖY

Bigadiç ‘e 23 km mesafededir. Sodyum bikarbonatlı, sülfatlı, karbondioksitli, sülfürlü, magnezyum ve arseniklidir. Suyun sıcaklığı 75C, 59C, 31C’dir. Romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, nevritlilerde ve cilt hastalıklarında faydalıdır.