eskişehir pansiyon fiyatları

Sultan Otel SİVAS

Genel Özellikler: Sultan Otel’in Her mekanı değişik, temiz, sıcak ve güvenlikli tarzda dekore edilmiş olup, bulunduğu bölgede farklığını tek olarak adına yaraşır bir şekilde göstermektedir.. Sultan Otel Özellikleri; 3 Suit Oda olmak üzere toplam 27 oda, 57 yatak kapatisesindedir..

Oda Görünümleri: Sultan Otel Oda Özellikleri; Merkezi sistem ısıtma, halı kaplı zemin, direkt telefon, elektronik güvenlik kasası, wirelles, Tv. (uydu yayınlı), minibar, banyoda (wc, duşakabin, 24 saat sıcak su, fön makinesi) Odalarda ihtiyaç duyulan her türlü aksesuar mevcut bulunur..

Servis ve Hizmetler: Sultan Otel’de Resepsiyon hizmetleri, 24 saat oda servisi, internet, kuru temizleme, ütü ve çamaşır servisi, vs olanakları bulunur..

Toplantı ve Seminerler: Sivas Sultan Otel’de; Toplam 100 kişi devamı »

eskişehir

Eskişehir İli, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alır. 29°58′ ve 32°O4′ doğu boylamları ile 39°06′ ve 40°09′ kuzey enlemleri arasında kalan il; kuzeyden Karadeniz, kuzeybatıdan Marmara, batı ve güneybatıdan ise Ege bölgeleri ile komşudur. Seyitgazi tlçesi’nde küçük bir alan Ege; Sîr.cakaya tlçesi’nin tümü ile Merkez ve Mihalıççık ilçelerinin bir bölümü ise Karadeniz Bölgesi’ne girer. Ama Eskişehir, coğrafi karakterini genellikle, büyük bölümüyle içinde bulunduğu İç Anadolu Bölgesi’nden alır.

Kuzeyden Bozdağ-Sündüken Dağları, güneyden Emirdağ, doğudan Orta Sakarya Vadisi, batıdan Türkmen Dağı gibi, doğal sınırlarla çevrili olan il alanı, yaklaşık;}3.653 km2′dir. Bu alanıyla il, Türkiye topraklarının % 1,8′ini kaplamaktadır. il merkezinin denizden yüksekliği ise 792 m’dir.

Eskişehir İli, güneyden Afyonkarahisar’ın Emirdağ ve Ihsaniye; güneydoğu dan Konya’nın Yunak; doğudan Ankara’nın Polatlı, Nallıhan ve Beypazarı; kuzeybatıdan Bolu’nun Göyük; batıdan Bilecik’in Gölpazarı,Söğüt, Bozüyük ve Kütahya Merkez ilçeleriyle çevrelenmiş durumdadır.

Yaklaşık % 22’sini dağların oluşturduğu il yeryüzü şekilleri içinde ovaların payı % 26 dolayındadır . % 94′ü Tarıma elverişli nitelik taşır.

ESKİŞEHİR YERYÜZÜ ŞEKİLLERİ

İç Anadolu’nun kuzeybatı köşesinde yer’ alan Eskişehir lli’nin topografik yapısını, Sakarya ve Porsuk havzalarındaki düzlükler ile bunları çevreleyen dağlar oluşturur. Havza düzlüklerini, kuzeyden Bozdağ-Sündüken Sıradağları, batı ve güneyden ise, İç Batı Anadolu eşiğinin doğu kenarında yer alan Türkmen Dağı, Yazılıkaya Yaylası ve Emirdağ kuşatır.

Bu yapı, I. Zaman kütlelerinin, III. Zaman’daki tektonik hareketler sonucu kırılarak yerlerinden oynamasıyla ortaya çıkmıştır.

Dış etmenlerin uzun süren aşındırmaları sonucu vadiler, genellikle derinleşmiştir.Vadi yamaçları hafif eğimli olup yamaç aşınması güçlüdür. Genç oluşumlar dışında, tepelerle sırtların basık ve yuvarlak olduğu ilde, kapalı havza durumu pek görülmez; denize doğru sürekli bir eğim vardır.

ESKİŞEHİR DAĞLAR: Dağlar, Eskişehir il alanının yaklaşık % 22’sini kaplar. III. Zaman’da oluşmuş bu dağlar, ilin ovalarını çeşitli yönlerden kuşatır. Dağlık alanlarda, farklı aşınma ve çözünme sonucu ortaya çıkan şekiller, genellikle belirgindir. Ovalardan dağlara doğru, çeşitli yükseltilerde uzanan platolar vardır.

BOZDAĞ VE SÜNDÜKEN DAĞLARI: İlin kuzeyim, batı-doğu yönünde, Anadolu’nun iç sıradağlarından Bozdağ ve Sündüken dağları kaplar. Sıranın batı ucunu Bozdağ oluşturur. Bu sıra, daha sonra, Sündüken Dağları adını alır ve uzantıları, doğuda, il sınırını oluşturan Sakarya Irmağı’na dek sokulur.

Bozdağ’m en yüksek noktası 1.534 m yüksekliğindeki Türkmenbaba Tepesi’dir. Tilkilik Tepe, Avlanmış Tepe, Göztepe, Türkmentepe ve Çalcabaşı Tepesi ise öbür önemli yükseltilerdir.

Sündüken Sıradağlan’nın en yüksek noktasını, 1.818 m yüksekliğindeki devamı »