bodrum

Bodrum – 2012 Pansiyon ve Fiyatları

Bodrum 2012’de yine tatil severlerin akınına uğruyor. Şu sıralarda pansiyonlarda yer bulmak oldukça zor olduğu için bodrum pansiyon fiyatları tavan yapmış durumda.

Pansiyon fiyatları yine kaliteye göre değişiklik göstermektedir. otelpansionlari.com site yönetimi olarak Bodrum’da yer alan birkaç pansiyon ismi önereceğiz. Güncel fiyatlar değişiklik gösterdiği için fiyatlar hakkında pek birşey yazmak istemiyoruz. Ancak ilgili Pansiyonları iletişim devamı »

Bodrum’da Turizmi

Bodrum’da Yat Turizmi

Yapım, bakım, onarım ve işletmeciliği kapsayan yat turizminin merkezi Bodrum’dur. İçmeler Tersanesinde ismi artık neredeyse Bodrum’la özdeşleşmiş gulet tipi tekne yapımı geleneği sürdürülmektedir.Tersane büyüklüğündeki tesiste de modern teknoloji ile 30 metre uzunluğundaki lüks yelkenli yatlar inşa edilebilmektedir.Bodrum’da 275 yat kapasiteli marina bulunmaktadır. Ayrıca 12 çekek yerinde yatların bakım, onarım ve kışlama hizmeti verilmektedir. Bodrum yat devamı »

Bodrum Tarihi

Bodrum Tarihi

Hanikalkmassus‘ta (Bodrum‘un eski adı) M.Ö. 484 yılında doğan ve “Tarihin kızkardeşi” olarak bilinen Herodotos‘a göre Bodrum Got‘lar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Karya ve Leleg‘ler bu bölgeye yerleştirmişlerdir. M.S.650 yılında Magareliler gelerek şehri iyice genişletmişler adını da Hanikalkmassus olarak değiştirmişlerdir. Bodrum M.S. 886 yılında Persler‘in egemenliğine girmiştir.

Hanikalkmassus en “parlak” devrini M.S. 953 yılında Mokarya bölgesinin başkenti olunca yaşamıştır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum bu dönemde Kral Mausolos‘un anısına kızkardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemisia tarafından köylülere yaptırılmıştır.

Bodrum M.S. 1192 Romalıların eline geçmiş ancak bu dönemde beklendiği üzere önemli bir gelişme göstermemiştir. M.S. 1395 yılında Bizharslılar, M.S. XVI yüzyılda Türkler tarafından harslanmıştır. I. Haçlı savaşlarında Bizanslıların, XIV. yüzyılda tekrar Türklerin eline geçmiştir. 1415 yılında Rodos Şövalyelerinin eline geçmiştir. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde tekrar Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra adı şehre hakim olan kötü koku ve sıcak havalarda yüksek tepelere kadar ulaşan pis deniz havasından dolayı Bodrum olarak değiştirilmiştir. Modern Bodrum, tarihini bugünkü sosyal ve devamı »

Neşe pansiyon

Neşe pansiyon Dünya ve Türkiye’de tatilin vazgeçilmez tatil mekânlarından birisi olan bodrum merkez’de faaliyet göstermektedir. Denize sıfır bulunan neşe pansiyon’da bodrumla iç içe bir konaklama keyfi yaşayacaksınız. 13 adet odası ile hizmet veren neşe pansiyon’da 12 yaşına kadar olan çocuklar ücretsizdir.

Neşe pansiyon fiyatları

Neşe pansiyon 6 Haziran-1 Eylül 2009 kahvaltı dâhil kişi devamı »

Gölenye İçmesi

Gölenye İçmesi Marmaris’e 10 km uzaklıktadır. Sodyum klorür ve mağnezyum sülfatlı sulardandır. Bağırsak hastalıklarına faydalıdır. Müshil etkisi yapar.

Akçabükü Suyu

Akçabükü Suyu Bodrum İlçesi’ndedir. Soğuk olduğu için, müshil olarak içilir. Orta tuzlu bir sudur. Bağırsak görev bozukluklarında kullanılır.

Tavşanburnu İçmesi

muğla Tavşanburnu İçmesi Sıcaklık 18°C Bodrum İlçesi’ne 5 km uzaklıkta, Tavşanburnu denilen yerin yanında, deniz kenarında kaynar. Sodyum sülfatlı bir sudur. Bağırsakların görev bozukluklarına yarar sağlar.

Tatlises Turizm

Tatlises Turizm

Firma adı:Tatlıses Turizm
Genel yönetici:-
Yönetim kurulu başkanı:-
Telefon:444 00 63

ŞEKER BAYRAMINDA ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI – TÜTEN TUR

TÜTEN TUR Turizm organizasyon şirketi: Bodrum Marmaris ve Kemer’de bulunan Seçkin otellerde sadece Şeker Bayramına özel 22 Eylül 2008 tarihine kadar yapılan erken rezervasyonlar da HERŞEY DAHİL 29.99 başlayan gecelik fiyatlarla cazip tatil imkanları sunuyor.Ramazan sonu Şeker bayramını Canlı Müzik ve eğlenceler eşliğinde Deniz,Yüzme havuzu ,aqua park ve disco’da geçirmek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

konu hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

MAJESTY CLUB BELIZIA DELUXE HOTEL

MAJESTY CLUB BELIZIA DELUXE HOTEL Sınıfı : 5 Yıldızlı Otel
Tel: +90 (252) 313 64 00 – Faks: +90 (252) 313 63 83
İçmeler Koyu Kızılağaç mevkii Bodrum 48400 Muğla/

ANTIQUE THEATRE HOTEL

ANTIQUE THEATRE HOTEL BODRUM
Sınıfı : Tatil Köyü
Tel: +90 252 316 60 53 – Faks: +90 252 316 08 25
Kibris Sehitleri Caddesi 243 Bodrum / MUGLA

Ailece Günlük 20 TL’ye Tatil Yapma Fırsatı !

Son dönemde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok kişi ya tatil planlarını erteliyor ya da az maliyetli tatil yapmanın yollarını arıyor. sahibinden.com’un emlak ana grubunda yer alan, günlük 20 TL’den başlayan fiyatlarla kiralanabilen yazlık evler ve pansiyonlar, uygun fiyatları nedeniyle büyük ilgi görüyor. Haziran ayında bu ilanların görüntülenme sayısı bir önceki aya göre 3 kat arttı. Son yıllarda otellerin ön rezervasyonlara yaptığı indirim oranlarının artması ve bankalarla yapmış oldukları anlaşmalar sonucu sundukları cazip taksit seçenekleri nedeniyle birçok kişi tatil planlarını kış aylarında yapmaya başladı. Fakat son dönemde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle uzun vadeli planlar yapamayan kişiler ya tatillerini erteliyor ya da az maliyetli tatil yapmanın yollarını arıyorlar. Tatillerini erteleyenler ek gelir olması adına sahip oldukları yazlık veya devre mülkleri kiraya verirken; az maliyetli tatil yapmanın yollarını arayanlar ise günlük ya da haftalık kiralanan yazlık ev veya pansiyonları tercih ediyor. Bu eğilim sonucu sahibinden.com’da bulunan yazlık ev ve pansiyon ilanlarının görüntülenme sayısı Haziran ayında bir önceki aya göre 3 kat arttı. Günlük, haftalık veya aylık olarak kiralanabilen devre mülkler, yazlık evler ve pansiyonlar; büyüklüğüne, bulunduğu bölgeye ve sahip olduğu olanaklara göre günlük 20 TL’den başlayan fiyatlarla ekonomik bir tatil alternatifi olarak öne çıkıyor. 20 TL’den başlayan günlük fiyatlar en fazla 250 TL’ye kadar çıkıyor. Antalya turları‘dan Ayvalık turları‘a, Saroz Körfezi’nden İçel’e kadar Türkiye’nin dört bir yanında her bütçeye uygun olan bu alternatiflere sahibinden.com aracılığı ile ulaşılabiliyor. Örneğin günlük 100 TL ödeyerek Bodrum turları‘un Turgutreis ilçesinde bulunan 2 +1 havuz başı dubleks bir dairede veya günlük 110 TL ödeyerek Kaz Dağları’nda bulunan 3 odalı bir devre mülkte tatil yapabiliyorsunuz

Ailece Günlük 20 TL’ye Tatil Yapma Fırsatıgünlük 20 tl tatilantalyada devamı »