apart otel

Zeytinli ılıcası – Halla Apart Otel

Zeytinli ılıcası – Halla Apart Otel

Genişlik ve ferahlık isteyenlerin tercihi zeytinli ılıcası halla apart otel.

zeytinli ılıcası halla apart otel 1

 

Zeytinli ılıcası civarında fazla otel bulunmuyor bu nedenle bölgedeki her otel oldukça kıymetli. Halla apart otel bir apartman gibi görünsede, rahatlık, genişlik ve sakinlik isteyenlerin devamı »

enez inci apart motel

Enez pansiyonları, İnci apart motel enez ilcesi sahilinde 10 adet dublex villa 20 adet daire’den olusmaktadır. Her dublex villada 6 yatak dareler 5 yatak bulunmaktadır.

Digital tv yayını,
Çift banyo,
Buzdolabı,
Mutfak gerecleri ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. (3 yıldızlı oteller ile neredeyse denk sayılabilecek bir konforu olan, enez pansiyonları arasında en çok tercih edilen inci apart modeli sizlere devamı »

Avşa adası otelleri

Avşa adası; Otel fiyatları bakımından birçok bölgedeki otel fiyatlarından daha ucuz olduğunu birçok avşa adası ziyaretçisinin yorumlarından gözlemledik. Fiyatların uygun olduğu bir bölgede kim tatil yapmak istemez ki düşüncesi ile sizlere avşa adası otellerini tatıtacağız.

Avşa Adası Oteller & Moteller

– Avşa Anı Motel
– Veli’s Suit Motel
– Palmiye Otel
– Özcan Ürün Motel
– Şeref Apart Motel
– Ayberk Otel
devamı »

hatay mersin adana tatil yöreleri

Hatay batı ile doğu kültürünün kesiştiği, birbirinden etkilendiği güzide bir şehrimizdir.
Sağlık turizmi açısından Erzin içme ve kaplıcaları, Kumlu ilçesinde, Kırıkhan – Reyhanlı karayolu üzerinde bulunan Hamamat kaplıcası yerli ve yabancı çok sayıda turist çekmektedir.

ADANA; Binlerce yıllık tarihi eserleri, Yumurtalık ve Karataş sahillerinin doğal güzelliği, Toros yaylaları, şifalı suları, bitki ve hayvan çeşitliliği ile göz dolduruyor.

Mersin‘i tatil açısından anlatmaya bile gerek yok,

Mersin Otelleri

MERSİN HOTEL

Adres : Cami Şerif Mah. İsmet İnönü Bulvarı No. 112
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge :
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: +90 324 238 10 40
Fax: +90 324 23 26 25
E-Mail:
Web Url: http://
Oda Sayisi: 103
Şehire Uzaklık: Şehir merkezde.
Havaalanina Uzaklik: 70 km Adana Airport.

HOTEL SULTAŞA
HOTEL SULTAŞAAdres : GMK Bulvarı DSİ Karşısı
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge :
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: +90 324 341 20 00
Fax: +90 324 341 22 70 – 34
E-Mail: sultasa@superonline.com
Web Url: http://www.sultasaotel.com
Oda Sayisi: 80
Plaja Uzaklik: Sahilde.
Şehire Uzaklık: Şehir merkezde.
Havaalanina Uzaklik: 70 km Adana Airport.

SAHİL MARTI HOTEL
SAHİL MARTI HOTELAdres : Silifke Cad.
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge : Mezitli
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: 0(324) 358 37 00
Fax: 0.(324)358 17 16
E-Mail: martihotel@superonline.com
Web Url: http://www.sahilmartihotel.com
Oda Sayisi: 0
Plaja Uzaklik: Denize 0.
Şehire Uzaklık: 12 km Mersin.
Havaalanina Uzaklik: 70 km Adana Airport.

HOTEL MİSTUR
Adres : İstiklal Cad. İleri İlkokulu Yanı No. 15 / 37
Sınıfı:
Tipi: Şehir Oteli
Bölge :
Şehir: Mersin / Türkiye
Tel: +90 324 237 50 28 – 29 devamı »

büyükada pansiyon fiyatları

Büyükada ayanikola butik pansiyon Ayanikola butik pansiyon oda sayısı :11 adet Odalar çift yataklı banyoludur. Büyükada ayanikola pansiyon fiyatları: 200TL-300TL arasında oda özelliklerine ve hafta içi hafta sonu kategorisine göre değişim göstermektedir. İrtibat numarası: (216)382-41-43

Ayanikola pansiyon (butik)

İstanbullular tatil için uzaklara gitmenize gerek kalmadan doğa ve deniz ortamında olan bütün olanakları ayanikola butik pansiyon ayağınıza kadar getirdi. İstanbul un en gözde ve en kapsamlı adalarından olan Büyükada da hizmet veren ayanikola butik pansiyon kaliteli ve sorunsuz hizmet için elinden gelen bütün gayreti göstermektedir. İstanbulun yorucu şehir ve yapılaşma yorgunluğunu devamı »

enez pansiyonları fiyatları

 

Apart motelimiz Enez sahilinde villalar bölgesinde çam ormanları ile deniz arasında eski Osmanlı Kervansarayı (İngiliz Kışlası) önünde 1998 de hizmete girmiştir.
21 apart daire ve dubleks villalar.
Ayrıca tek ve çift yataklı odalar.
Her apartta 2 yatak odası (1 çift + 2 tek kişilik yatak) olup ilave yatak verilebilir.
Oturma Salonu, Komple Mutfak, Buzdolabı dahil her türlü mutfak eşyası, uydu anteni ve televizyon mevcuttur.
24 saat sıcak su.
50 m genişliğinde 4 km uzunluğundaki Altınkum plajına 100 metre mesafede,
Geniş ön ve arka balkon, devamı »

Gözlek Kaplıcası

Amasya / Göynücek karayolunun 22. km.’sinde bulunan 2 yıldızlı Gözlek Termal Tesisinin (256 22 22) su sıcaklığı 39.5 C° dir. Tesis bünyesinde kafeterya, lokanta kapalı yüzme havuzu, özel kabinler, Türk Hamamı, kür banyoları ile 17 oda 34 yataklı otel 4 adet de apart (toplam 42 yatak)ve piknik alanı bulunmaktadır.

Dereli Kaplıcaları

Dereli Kaplıcaları Dereli Kaplıcaları Emet-Tavşanlı yolu üzerinde olup, Günlüce Beldesine 20 km. uzaklıktadır. Kaplıca suları 38-40 C olup, muhtelif hastalıklara banyo yolu ile iyi gelmektedir. Kaplıca merkezinde 3 adet havuzlu hamam, özel banyolar ve moteller devamı »

Kütahya Ilıca Harlek Kaplıcaları

Ilıca Harlek Kaplıcaları Kütahya’nın kuzeyinde yer alan Ilıca Harlek Kaplıcaları Kütahya – Eskişehir karayolunun 2l.km.sinden 4 km. içeridedir. Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olan Ilıca Harlek Kaplıcaları Bakanlar Kurulu tarafından 23.03.1989 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilân edilmiştir. Kaplıca suları 25-43 C derece sıcaklıkta olup oligometalik sular grubuna girer. Kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat içeren kaplıca suları muhtelif hastalıklara iyi gelmektedir. Kaplıca merkezinde 10 apart, 57 oda ve 168 yatak kapasiteli Harlek Otel, Belediye Belgeli diğer otel ve devamı »

erzincan

Erzincan, 38°16′ve 40°45′doğu boylamları ile 39°02′ve 40°05′kuzey enlemleri arasında kalır; il merkezinin denizden yüksekliği ise 1.218 m’dir.

İl, kuzeyden Giresun İli’nin Alucra; Gümüşhane’nin Şiran, Kelkit, Bayburt; doğudan Erzurum’un Aşkale ve Çat; güneydoğudan Bingöl’ün Kiğı; güneybatıdan Malatya’nın Arapkir; Elazığ’ın Ağın; güneyden Tunceli’nin Çemişkezek, Ovacık ve Pülümür; batıdan Sivas’ın Divriği, İmranlı ve Suşehri ilçeleriyle çevrilidir.
Tektonik bir yapı üzerinde bulunan il toprakları, güneyden Munzur ve Mercan dağları, doğudan Karasu Dağları, kuzey ve kuzeydoğudan ise Kop Dağları’mn batı uzantılarıyla çevrelenir. Batıda Refahiye Dağlan ile Buzbel Dağları bulunur.

% 91,5′i tarıma elverişli olan il topraklarının yaklaşık °?o 60′ını dağlar, % 26’sını da platolar kaplar. Ovaların payı ise % 9 dolayındadır.

Erzincan ili, genellikle dağlar ve platolarla kaplıdır. Dağlar çeşitli yönlerde belli bir sıra içerisinde uzanır. Güneybatıdan Munzur, kuzeybatıdan Refahiye dağları il alanına girer. Doğudan Erzurum’dan gelerek batıya doğru uzanan Karasu ve Kop dağları, il alanını derinlemesine, aralarında geniş düzlükler bırakacak şekilde böler.

Dağ sıraları arasındaki çukurluklarda yer alan ovalar ve düzlükler boğazlarla birbirine, bağlanmış durumdadır. Ovalar ile dağ sıraları arasına akarsularca yarılmış, dalgalı platolar yerleşmiştir.

DAĞLAR: Erzincan il topraklarının yaklaşık % 60′ını dağlar kaplar. Erzurum’ un Aşkale İlçesi’nden batıya doğru uzanan 60 km uzunluğundaki bir boğazdan geçildikten sonra girilen Tercan Düzlükleri, Erzincan Ovası’na açılan Sansa Boğazı’na dek uzanır. Bu düzlükler, kuzeyden ve batıdan Kop Dağları’nın uzantılarıyla çevrilidir. Tercan Düzlükleri’nin bulunduğu ana çukurluğu kuzeyden sınırlayan Kop Dağları, zor geçit veren dik ve düzenli bir sıra oluşturarak Erzurum’un kuzeyinde Gâvur Dağları ile birleşir. Kop Dağları üzerinde, 2.400 m yükseltide, Tercan’ı Bayburt’a bağlayan Alevi Geçidi bulunmaktadır.

Çukurluğun batısında Mülpet ve Keşiş dağlan (Esence Dağları) bulunmaktadır. Kop Dağları, Çayırlı yöresinin batısında iki kola ayrılır. Birinci kol Erzincan il merkezinin kuzeyine doğru uzanır. İkinci kol güneydoğuya dönerek, önce Keşiş sonra Mülpet dağlarını oluşturur. TercanDüzlükleri’ni batıdan sınırlayan Keşiş ve Mülpet dağlan, Kop Dağları kadar dik ve sarp değildir. Keşiş Dağlan ilin en yüksek noktasını oluşturmaktadır (3.537 m) (Şekil 2). Mülpet Dağlan daha geniş ve basık bir kütledir. Üzerinde doğu-batı yönünde Sarıkaya ve Soğanlı geçitleri bulunmaktadır. Çukurluğu doğudan, 3.070 m yüksekliğindeki Dumanlı ile 2.660 m yüksekliğindeki Mayram Dağı (Kılıçkaya Dağları) sınırlar. Güneyinde ise, Koşan, Murdelor ve Eşilbaba dağları bulunur.

Tercan Düzlükleri, batıda Sansa Boğazı ile Erzincan Ovası’na açılır. Tekne biçimindeki Erzincan Ovası’mn kuzeyinde, Tercan Çukurluğu ile Erzincan Çukurluğu’nu birbirinden ayıran Keşiş ve Sipikör dağları, bulunmaktadır. Güneyde, Munzur Dağları’nın uzantısı olan Mercan Dağı ile Katırtepe ve Karacakale dağları vardır. Erzincan Çukurluğu batıdan Refahiye Dağlan’nın uzantısı olan Karadağ (Könem Dağı) ve Dumanlı Dağ ile çevrilmiştir.

Bu dağlar genç olmalarına karşın bitki örtüsünden yoksundur. Eriyen kar ve yağmur sularının yol açtığı sellerle yarılıp parçalandığından, genç görünümleri bir ölçüde yok olmuştur. İl merkezinden 39 km uzaklıktaki Munzur Dağları’nın eteklerinde, karstik yapı içerisinden çıkan derelerin devamı »

İçel

 

İçel İli, Akdeniz Bölgesi’nin Çukurova bölümünün batısında yer alır. 32° 56′ve 35° ll’doğu boylamları ile 37° 26′ve 36° 01 kuzey enlemleri arasında bulunan il, Doğu Akdeniz Havzası’nın büyük bir bölümünü kaplar.

15.853 km21ik yüzölçümüyle Türkiye topraklarının % 2’sini kaplayan il, doğudan Adana’nın Karataş, Merkez, Karaisalı ve Pozantı; kuzeydoğudan Niğde’nin Ulukışla; kuzey ve kuzeybatıdan Konya’nın Ereğli, Karaman ve Ermenek; batıdan Antalya’nın Gazipaşa ilçeleriyle çevrelenmiş durumdadır.

Güneyden Akdeniz ile kuşatılmış bulunan il, kuzeyden Batı ve Orta Toros Dağları’nın yüksek plato ve zirveleriyle, Anadolu’nun iç kesimlerinden ayrılmaktadır.

% 94,3′ü tarıma elverişli olan il topraklarının, yeryüzü şekillerine göre dağılımında en büyük pay % 59,4 ile dağlarındır.

YERYÜZÜ ŞEKİLLERİ

İçel il alanı, Doğu Akdeniz Havzası’nda yer almaktadır. Havzanın % 75′ini kaplayan ilin yüzey şekillerini genel olarak dağlar oluşturur. III. Zaman kıvrılmaları ile yükselip daha sonraki tektonik ve volkanik hareketlerde de yeni şekillenmeler kazanan il alanında, şiddetli aşınmalar sonucu, vadilerle parçalanmış geniş platolar ortaya çıkmıştır. Kalkerli ana yapı üzerinde oluşan bu platolar, il topraklarının % 29,4′ünü kaplar. İlde ovalar, kıyı ile dağlar arasında ince şeritler halinde uzanmaktadır. İçel’in güneydoğusunda, Türkiye’nin en verimli ovalarından olan Çukurova’nın bir bölümünü oluşturan, Tarsus ve Berdan ovalan bulunmaktadır.

İçel’de, vadiler güneyden kuzeye doğru sokulduğundan, Akdeniz iklim özellikleri iç kesimlere girebilmektedir. Bu vadi olukları, iç ve yüksek kesimlerde yerleşim ve tarımsal etkinlik merkezleri olarak ortaya çıkmaktadır.

İÇEL DAĞLAR: İçel il alanı, Batı ve Orta Toros Dağları üzerinde bulunmaktadır. İl sınırları içine giren Toros Dağlan, İç Anadolu’nun sönük şekilli Konya Düzlüğü ile Akdeniz arasında, yüksek devamı »

karadeniz bölgesi GİRESUN

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde; 40° 07′ve 41° 08′ kuzey enlemleriyle, 37° 50′ ve 39° 12 doğu boylamları arasında kalan Giresun İli, yaklaşık, 6.934 km2 alan kaplamaktadır.

Doğudan Trabzon’un Tonya ve Vakfıkebir; Gümüşhane’nin Torul ve Şiran; güneyden Erzincan’ın Refahiye; güney ve güneybatıdan Sivas’ın Suşehri ve Koyulhisar; batıdan Ordu’nun Mesudiye ve Merkez ilçeleriyle sınırlanmış durumdadır.

Kelkit Çöküntü Oluğu ile İç Anadolu’ dan ayrışmış bulunan il alanı, kuzeyden Karadeniz’le çevrilidir.

İl topraklarının % 94′ü dağlarla kaplıdır. Toprakların yeryüzü şekillerine göre dağılımında ikinci önemli pay % 41e platolarındır . İlde ovalar yok denecek kadar az yer kaplar.

Giresun toprakları, kullanma amaçları yönünden, % 92,4 oranında tarıma elverişlidir. Buna karşın, il alanının ancak % 7,5′i ilk 4 yetenek sınıfından olan topraklarla kaplıdır.

GİRESUN YERYÜZÜ ŞEKİLLERİ

Giresun il alanı, Kelkit Çöküntü Oluğu ile İç Anadolu Bölgesi’nden ayrılmaktadır. Doğu Karadeniz Sıra Dağları’nın orta kesiminde yer alan Giresun lli’nin, % 94′ü dağlarla kaplıdır. İldeki dağların yüksek kesimlerinde, orman sınırı üzerinde, çayırlarla kaplı verimli yaylalar vardır. Ovalar ise ilin Karadeniz kıyı şeridine sıkışmış durumdadır.

GİRESUN DAĞLAR: Giresun ili’nde dağlar, kıyıya paralel uzanır. İç Anadolu’ya güç geçit veren bu dağlar, kıyıdan 2.000 metre yükseltiye dek zengin bir orman örtüsü ile kaplıdır. Doğu Karadeniz Dağları’nın il sınırlan içinde kalan bölümüne Giresun Dağları adı verilir. Giresun Dağları’nın batı uzantısı olan Canik Dağları ise il alanının dışında kalır.

Giresun Dağları, doğudaki Rize Dağları kadar yüksek olmamakla birlikte, yine de, yer yer 3.000 metreyi aşar. Giresun Dağları’nın kıyıdaki az eğimli kuşaktan sonra, birden dikleşen yamaçları, fındık bahçeleriyle kaplıdır. Fındık bahçeleriyle iç içe olmak üzere, hemen gürgen, kızılağaç, kavak, kestane ormanları başlar. Bu yapraklı ağaç ormanlarını, daha yükseklerde, sarıçam, köknar, ardıç ve özellikle ladin ormanları izler. Genç dağlardan olan Giresun Dağları, aynı zamanda bol yağış aldığından, yapraklı ve iğne yapraklı ağaç devamı »