Gökçeada Oteller Pansiyonlar

Gökçeada – Gül Motel

GökçeadaGül Motel Sezon Nisan-Eylül Yaz-Kış Açık Yerler
İşletme Türü Aile İşletmesi
Mimari Yeni Yapı
Konum Denize Yakın
Oda Çeşitleri ve Sayısı Standart 5 oda, Apart 7 ev,
Oda Özellikleri TV/Uydu, Klima, Duş/WC, Kablosuz Internet, Balkon, Minibar, 7×24 Oda Servisi
Genel Özellikler Genel Bahçe, Çocuklara Uygun, Açık Otopark
Restoran Özellikleri Açık Restoran, Yöresel Mutfak
Aktiviteler Su Sporları, Doğa Sporları, Halk Plajı
Konaklama Tipi Sadece Oda Minimum: 50-Maksimum:
Oda Kahvaltı Minimum: 60-Maksimum: 70
3+1 Apart (4 Kişi Konaklama İmkanı) : 70-80 TL Kahvaltı devamı »

Kaya Mezarı

Gökçeada Kaya Mezarı

Gökçeada’ya 18 km. uzaklıkta Aydıncık-Uğurlu yolu üzerinde Kokina Mevkiinde kayalar içerisine oyulmuş dikdörtgen yan yana iki mezar bulunmaktadır. Mezarın hangi döneme ait olduğu kesinlik kazanamamakla beraber Roma devamı »

Marmaros Şelalesi

Gökçeada Marmaros Şelalesi Dereköy’den sonra sağa dönülerek gidilen Marmaros Koyu yolu üzerinde, sapaktan 7 km. ileride aracı bırakıp biraz yürümek gerekiyor. Etraf yemyeşil, Ada’ya gelirken gördüğünüz çıplak tepelerden sonra çok şaşırtıcı bir ortam. Orman içinde biraz yürüyünce şelale karşınızda. Ama yaz sonuna doğru suyu iyice azalıyor. Şelale 38 metre yükseklikten düşüyor. Adalılar hazırladıkları broşürde adalarını dünyanın suyu en bol olan 4. adası olduğunu yazıyorlar, gezince hak veriyor insan. Şelale, doğayla başbaşa olmak ve tracking yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat yaratır.

Gökçeada Dünyadaki tatlı su kaynakları bakımından en zengin bölgedir burası. Trekking bakımından Marmaris Şelalesi bir cennet niteliği taşıyor. Marmaros’u ziyaret edebilmek için uğurlu köyden geçmek gerekiyor.
Koydan giderken Marmaros koyu 7. kilometreden sonra yeşillikler içinde bir vadi göreceksiniz. Yeşillerin içinde dere kıyısınden yarım devamı »

Tepeköy Çınaraltı

Gökçeada Tepeköy‘e çıkarken köye sapmayıp yola sağdan devam edin, kocaman bir çınar ağacının olduğu piknik alanına ulaşacaksınız. Tarihi çınar ağacının bulunduğu yer çok önceleri jandarma karakolu olarak kullanılıyordu, şimdilerde kullanılmayan bina halen duruyor. Bu çınar ağacı adanın en yaşlısı 625 yaşında dibinde bulunan tarihi çeşmede çınar ağacı ile beraber çitle çevrilerek korumaya alınmış durumda. Adada anıt niteliğinde korumaya alınan diğer 6 çınar Çınarlı (merkez), Eski Bademli, Zeytinli, Tepeköy ve Dereköyde.Bu çınar ağacını diğerlerinden farklı kılan elbetteki sadece yaşı değil, ağacın bulunduğu piknik alanında denize doğru yürüdüğünüzde önce muhteşem bir vadi manzarası hemen ardından masmavi ege denizinde bütün ihtişamıyla Semadirek karşınızda olacak.

Piknik alanında ateş yakabileceğiniz yerler ve tahta piknik masaları bulunuyor. Küçük bir mola yada yemek için mükemmel bir yer , rüzgarın taşıdığı nefis kekikli ada kokusu , çeşmenin hemen ilerisinde küçük havuzdaki kurbağaların sesleri, yakınlarda ise yiyeceklerinize ortak olmaya çalışan keçiler, doğanın yabanıl sunduğu tüm güzellikleri çınaraltında bulabileceksiniz.

Kuzu Limanı

Gökçeada Kuzu Limanı
Kuzulimanı Gökçeada’nın anakarayla ulaşımını sağlayan gemilerin yanaştığı yerdir. Dolayısıyla Ada’ya gelenlerin ilk olarak tanıştığı ve misafirleri karşılayan yer konumundadır. Bu özelliğinin yanında plajı sayesinde Gökçeada’nın gözde mekanlarından birisidir. Plaj kenarında bulunan çay bahçelerinde sıcaktan bunaldığınız anlarda serinletici içecekler bulmanız mümkündür. Yaz devamı »

YENİ BADEMLİ HÖYÜK

Yenibademli Höyük Gökçeada’nın ilk sistemli arkeolojik kazısı olma ünvanını taşıyan Yenibademli Höyük , Kaleköy istikametinde olup ilçe merkezine 3 km. mesafededir.Yolun sol tarafında bulunmaktadır. Orta büyüklükte bir höyük olan Yenibademli Höyük, doğu-batı yönünde 120 m. , kuzey-güney yönünde ise 130 m. kadar bir alanı kapsamaktadır. Yüksekliği araziden 9m. ,deniz seviyesinden ise 18 m. kadardır. Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izinleriyle 1996 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr.Halime HÜRYILMAZ başkanlığında kazı çalışmaları Gökçeada Kaymakamlığı ve Gökçeada Belediyesi’nin katkılarıyla yürütülmektedir. Kazı çalışmaları devamı »

Gökçeada Yıldızkoy

Gökçeada Yıldızkoy adanın kuzey kıyılarından denize girilebilecek az sayıdaki koylarından biri.
Adada hakim rüzgar kuzeyden olduğu için burası genelde rüzgarlı. Ama rüzgarın hafiflediği ya da güneyden estiği bir güne denk gelirseniz Yıldızkoy ‘un denizi süt liman oluyor.

Yıldızkoy, Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nın içinde yer alıyor. Parkın karadan denize girilebilecek tek koyu burası.
Deniz florası ve faunası koruma altında olan bölgede şnorkelle yüzerek zengin sualtını seyretmek ayrı bir zevk olacaktır.

Arabayla koya kadar varmak mümkün. Koyun içinde sadece dış duvarları ayakta duran eski bir şapel ve kafe-beach olarak hizmet veren bir tesis bulunuyor.

Yıldızkoy ‘da ilginç kaya oluşumları bulunuyor. Bu kayaların üzerinde uzanıp güneşlenmek sonra denize inen merdivenlerden havuza girer gibi akvaryum gibi devamı »

Argos Pansiyon

Gökçeada Argos Pansiyon Argos Apart Eski Rum Evi
Telefon :0286-8873464
150 yıllık 2 katlı taşbina

Gökçeada – Işık Pansiyon

Gökçeada – Işık Pansiyon Telefon : 0542-619 75 90 75 Evler 3 Kişilik Apart Daire

Gökçeada Taş Konak

Gökçeada Taş Konak Rum ve Osmanlı mimarisinin birleşimi olan taş konak alanında uzman mimarlar ve restoratörler tarafından onarılarak Gökçeada ‘ya kazandırılmıştır. Bir çok kültürün izlerini taşıyan Taş Konak Osmanlı ve Rum mimarisinin birleşimi ile adanın çok kültürlü yapısına değerler katarak adanın kültür mirası konusundaki iddiasını haklı çıkarmıştır. Sizde bu kültürlerin izlerine dokunmak Taş Konak’ın gizemli ve tarih kokan havasını solumak isterseniz artık Taş Konak adanın en iddialı pansiyonlarından biri olarak devamı »

Gökçeada Adalar Pansiyon

Gökçeada – ADALAR PANSİYON

Merkez-Gökçeada
Telefon :0536-2281279
3 oda 1 salon

Gökçeada

GÖKÇEADA

Gökçeada 289.5 km2 yüzölçümüne, 95 km kıyı şeridi uzunluğuna sahiptir.Adanın doğu-batı uzunluğu 29.5 km, kuzey-güney uzunluğu ise 13 km’dir. Gökçeada (Kuzulimanı) , Çanakkale’den izlenen rotaya göre 32 mil,Gelibolu yarımadasındaki Kabatepe limanına 14 mil, Bozcaada’ya 33 mil,Ege denizinde bulunan Yunan adalarından Limni’ye 16 mil,Semadirek adasına 14 mil uzaklıktadır.
Doğal Yapı

Gökçeada çok engebeli ,volkanik kütlelerden oluşmuştur. Adanın % 77’si dağlık,%12’si engebeli,% 11’i ise ovadır. Adanın en yüksek noktası Doruk Tepe 673 metredir.
İklim ve Bitki Örtüsü

Gökçeada’da Akdeniz tipi iklim görülür.Hakim rüzgarlar lodos ve poyraz’dır.Senenin büyük bölümünde rüzgarlar devamlılık sağlar. Bitki örtüsü olarak 6870 hektar orman,makilik alanlar ve zeytinlik ler mevcuttur.
İç Sular

Gökçeada tatlı su kaynakları bakımından zengin,kendine yeterli potansiyele sahiptir.Şahinkaya,Dereköy,Aydıncık ve Uğurlu gölet lerinden sulama amaçlı ; Zeytinli Baraj Gölü’nden ise içme ve kullanma suyu ile Çınarlı ovasında tarımsal amaçlı sulama olarak yararlanılmaktadır. Akarsu yoktur ve devamı »