Etiketler: , ,

Datça öğretmen tesisleri

Datça Öğretmen Tesisleri ve Akşam Okulu 100 oda, 200 yatak kapasitesine sahiptir. Türkiye’nin Başkent Öğretmen Evi’nden sonra ikinci büyük öğretmen evidir. Öğretmen Evi’nin bünyesinde yüzme havuzu, restoran, lokal ve bar mevcuttur. Hiçbir kadrolu elemanı yoktur. Sezonda sözleşmeli personelle hizmet vermektedir. MEB Datça Eğitim ve Sosyal Tesisler Merkezi 600 yatak kapasitesine sahiptir. Her yılın Haziran ayında sadece öğretmenlere hizmet vermeye başlayan tesisler 10’ar günlük devreler halinde Eylül ayına kadar 8 gruba hizmet vermektedir.
Datça Öğretmen Evi

Tesislerin bünyesinde yüzme havuzu, restoran, lokal, bar, market ve spor tesisleri mevcuttur. Sezonda sözleşmeli personelle hizmet vermektedir. Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisler 48 dönümlük bir alanda denize hakim bir konumdadır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, örgün eğitim dışında kalan vatandaşlarımıza makine nakışı, kumaş boyama, yabancı dil ve bilgisayar gibi çeşitli kurslar açmaktadır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 1 Müdür ve 1 Müdür Yardımcısı ile diğer okullardan çeşitli branş öğretmenleri ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Tatil yeri olarak öğretmenlerin ilk tercihi datça öğretmen evi oluyor.

İlgili Konular


Sizde bir yorum bırakın, or trackback.

4 Yorum to “Datça öğretmen tesisleri”

 1. funda uçar dedi ki:

  datçada ki öğretmen evi fiyatları ve en ucuz 2 temmuz – 10 temmuz 2012 arası. Bilgilendirirseniz sevinirim

 2. muzaffer korkmaz dedi ki:

  Datça Öğretmenevi kapatılmış ve çürümeye terk edilmiş, Depreme dayanıksız diye güçlendirme yapılacağını duydum . Ama bir çalışma göremedim. Yazık . Devletin milletin malı göz göre göre eriyor.

 3. admin dedi ki:

  muzaffer bey bilgilendirme için teşekkürler.

 4. Çetin Sancar dedi ki:

  Daça öğretmenevine 2012 senesinde giden var mı. Tadilat edileceği için çürümeye bırakılmış deniyor. Telefon ettim 35 tl günlük oda + kahavaltı fiyatı verdi. Gidilecek durumda değilmi. Acil cevaplayan olursa çok sevinirim….

Yorum Yaz